Tuğçe’nin katili eski sevgilisi çıktı

Adana'da bayramın son günü 28 yerinden bıçaklanarak öldürülen Tuğçe Anlaş'ın katili eski erkek arkadaşı çıktı. Uyuşturucu satmak suçundan cezaevinde yatan zanlı, genç kızı kıskançlık sonucu öldürdüğünü itiraf etti.

NTV Haber 02.12.2009 - 11:54

20 yaşındaki Tuğçe Anlaş'ın cesedi, bayramın son günü Adana Seyhan Baraj Gölü kıyısında bulundu. Genç kız, 28 yerinden bıçaklanmıştı.

Şüpheler, Tuğçe'nin 17 yaşındaki eski sevgilisi Malik E.'nin üzerinde yoğunlaştı. Zanlı, uyuşturucu satmak suçundan cezaevinde yatmış kısa bir süre önce tahliye olmuştu.

Gözaltına alınan zanlı, cinayeti itiraf etti. Malik E. şunları söyledi:

“Tuğçe, ben uyuşturucudan cezaevine girince başkası ile dolaşmaya başlamış. Olay günü arkadaşımla saat 17.00 gibi Tuğçe'yi işyerinden aldık. Otomobille dolaşıyorduk. Sahile gelince otomobilden indik ve suyun kenarında durduk. Sahilde konuşurken bana hakaret etmeye başladı. Birlikte olamayacağımızı, kendisinin daha iyi kişilere layık olduğunu söyledi. Bir anda kendimi kaybettim. Kendime geldiğimde tuğçe ölmüştü.''

Malik E.'nin ifadesinde bahsettiği arkadaşı Atilla P. de gözaltına alındı. Cinayet anında 37 yaşındaki Atilla P'nin de olay yerinde olduğunu tespit eden polis, iki zanlının tasarlayarak cinayeti işlediği kanaatine vardı.

İki zanlı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Polis zanlıların ifadesi doğrultusunda cinayetin işlendiği Seyhan Baraj Gölü’nde tekrar inceleme yaptı.

Sualtı polisleri, zanlının anlattığı yerde yaptıkları dalışta cinayette kullanılan bıçağı buldu.

Malik E.'nin Tuğçe'ye aldığı tek taş yüzük de baraj gölünde bulundu.

Ailesi Tuğçe’ye “Ele acırken bizim başımıza geldi” diyerek ağıtlar yaktı.

Tuğçe Anlaş'ın ailesi bayramda tarifsiz bir acı yaşadı. Genç kızın Dubai'de çalışan babası acil izinle Adana'ya geldi. Tuğçe bugün toprağa verilecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...