İSTANBUL - Levent Ersöz’ün kızı Fulya Ersöz, babasının yoğun bakımda olduğunu ve uyutulduğunu bildirdi. Bu arada Fulya Ersöz ve ailenin yanında bulunan Bestami Gök adlı kişi basın munsuplarına saldırdı. AA muhabiri Filiz Gök yaralandı.

Ergenekon soruşturmasında aranırken Rusya’ya kaçan ve Ankara’da yakalanan Jandarma İstihbarat Dairesi Başkanı emekli Tuğgeneral Levent Ersöz, İstanbul’a gönderilmiş ve tutuklanarak Metris Cezaevi’ne konulmuştu. Cezaevinde kalp rahatsızlığı geçiren Ersöz, kaldırıldığı hastanede yoğun bakım servisinde tedavi altında tutuluyor.

Tuğgeneral Levent Ersöz’ün avukatı Gülten Güven, Ersöz’ün kalp rahatsızlığı nedeniyle Metris Cezaevi’nden önce Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, ardından da Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevkedildiğini açıkladı.

Müvekkilinin kalp krizi geçirip geçirmediğini bilmediğini ifade eden Güven, durumunun yapılacak kontrollerden sonra belli olacağını söyledi.

Güven, önceki yıllarda 3 kez kalp krizi geçiren ve stent takılan müvekkili gözaltına alınmadan önce sağlık raporlarını ilgili yerlere sunduklarını ancak sonuç alamadıklarını sözlerine ekledi.

Ersöz’ün kızı Fulya Ersöz, hastane önünde bekleyen basın mensuplarına babasının sağlık durumu hakkında bilgi verdi.

Fulya Ersöz, “Her şeyden önce insani bir durum söz konusu. Babamın kendisi kalp hastası. Bir damarının yüzde 91’i tıkalı. Eskiden başka bir damarında stent takılıydı. Aile olarak anjiyo yapılmasını talep ediyoruz. Şu an hayati tehlikesi var. Kendisi yoğun bakımda ve uyutuluyor. Önce kalp rahatsızlığının sonra da prostat sorunun giderilmesini istiyoruz” dedi.

Bu arada Levent Ersöz’ün kızı Fulya Ersöz ile diğer aile üyeleri hastaneden çıkarken basın mensuplarınca görüntülenmek istendi.

Bu sırada ailenin yanında bulunan Bestami Gök, basın mensuplarına küfür ederek saldırdı. Gök, bu sırada yakınında bulunan AA muhabiri Filiz
Kınık’a tekme attı.

Kınık, aldığı darbeyle fenalık geçirirken, olay yerinde bulunan bazı basın mensupları da Gök’e tepki gösterdi. Bestami Gök, polis tarafından gözaltına alındı. Filiz Kınık ise Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü.