Tüm cepleri kapsayacak yönetmelik geliyor

BlackBerry cep telefonlarında güvenlik konusu ile ilgili yapılan çalışmalarda sona gelindi. BTK Başkanı Acarer, hazırladıkları yeni yönetmeliğin tüm telefonları kapsayacağını bildirdi.

Haberler 20.08.2010 - 11:48

Tüm cepleri kapsayacak yönetmelik geliyor

Suudi Arabistan, Hindistan, Kuveyt ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) ulusal güvenlik gerekçesiyle iş dünyasının popüler cep telefonlarından BlackBerry’lere erişim yasağı planları gündeme gelmiş ve bu durum 'de de tartışma yaratmıştı.


Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer, "BTK olarak BlackBerry konusunda arkadaşlarımız çalışma yapıyor" dedi.

Milliyet gazetesinin haberine göre; BlackBerry ve benzeri telefonlara ilişkin olarak hazırladıkları Kripto Yönetmeliği’nin son aşamaya geldiğini söyleyen Acarer, çalışmaların bittiğini açıkladı.

Acarer, yeni yönetmeliğe ilişkin şu bilgileri verdi:

"Çalışmalarımız bitti. Şimdi yayınlanması için değerlendirilme aşamasında. Bu yönetmelik sadece BlackBerry için hazırlanmadı. BlackBerry gider, mlackberry çıkar. Tüm bu tarz telefonları kapsayacak genel bir yönetmelik hazırlıyoruz. Ancak içerik hakkında şu anda açıklama yapamıyoruz. Bu olayı farklı boyutlara taşıyabilir, yönlendirici olabilir."

Sayfa Yükleniyor...