Tüm radyolar tek frekansta

Windows Live Messenger üzerinde çalışan ve tüm Messenger kullanıcılarının erişebileceği "Aveamüzik Radyo" uygulaması ile Türkiye'nin en çok dinlenen radyo kanallarına ücretsiz olarak ulaşılabiliyor.

Haberler 27.08.2010 - 13:19

Tüm radyolar tek frekansta

Mobil pazarda müzik indirmede yüzde 35 pazar payı ile birinci sırada yer alan Avea, Windows Live Messenger kullanıcılarını "Aveamüzik Radyo" uygulaması sayesinde 'nin en çok dinlenen radyo kanalları ve yüzbinlerce şarkı ile buluşturuyor.

Seçtikleri radyoyu Windows Live Messenger açık olduğu sürece dinleyebilen kullanıcılar ayrıca, Avea'nın müzik portalı aveamuzik.com'daki Top 40 listelerine ve listedeki şarkılara erişebiliyor, Aveamüzik'in 350 bin şarkılık veritabanı içinden istedikleri sanatçıları ve şarkıları aratıp dinleyebiliyor.

Ücretsiz olarak sunulan uygulamadan şarkı dinlemek için Windows Live Messenger'ın bilgisayara yüklü olması ve kullanıcıların üye girişi yapmaları yeterli.

NASIL KULLANILACAK?
Aveamüzik Radyo; Windows Live Messenger uygulamasının altında yer alan ikonlardan, en baştaki bulunan "Avea Radyo" ikonuna tıklandığında hemen açılıyor ve ilk sıradaki radyo çalmaya başlıyor.

Kullanıcılar radyo kanalını değiştirmek istediklerinde, uygulamanın arayüzünün ortasında yer alan radyo kanallarından istediklerine tıklayarak kanallar arasında gezebiliyor.

Dinleyiciler; TOP40 listesinden Pop, Rock ve Yabancı kategorilerine tıklayarak şarkılara ulaşabiliyor, radyo kanallarının üzerinde yer alan arama alanına istediği parçayı yazarak, www.aveamuzik.com içinde arama yapabiliyor, ayrıca siteye üye olarak müzik parçalarını indirebiliyor.

TWITTER VE FACEBOOK'TA PAYLAŞMA OLANAĞI
Dinlenilen radyo kanalı otomatik olarak Windows Live Messenger statüsüne yansıyor ve dinleyiciler radyo kanallarının sağ üstünde bulunan Facebook ve Twitter ikonlarına tıklayarak, uygulamayı ilgili sosyal ağda arkadaşlarıyla paylaşabiliyor.

Avea Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hakan Kaplan, Türkiye'de müziğin hak ettiği noktaya gelmesine destek olmak ve imkânları bu alanda değerlendirmek istediklerini söyledi.

ABONELERE SUNULAN HİZMET VE SERVİSLER
"Müzik, Avea'nın DNA'sında var. Müziğe, hem sektörel hem de müzikseverler açısından sahip çıkıyoruz. Yeniliklere imza atarak abonelerimize keyifle kullanabilecekleri yeni ürün ve hizmetler sunuyoruz" diyen Kaplan, şöyle konuştu:

"Aveamuzik.com ile abonelerimize en yeni müzikleri dinlemede öncelik kazandıran kampanyamız 'Önce Sen Dinle', abonelerimizin dilediği zaman dilediği yerden müziğe ulaşmasını sağlayan 'Müzikİndir', müziği anında dinlemeyi sağlayan 'MüzikÇalar', kullanıcı davranışlarına göre çeşitli öneriler geliştiren sanal zekâya sahip 'Akıllı Radyo' ve 'Ringa' servislerini sunuyoruz.

Yeni projemiz olan "Aveamüzik Radyo Uygulama"sı ile de kullanıcılara bilgisayarları başında istedikleri türden şarkıyı istedikleri yer ve anda dinleme fırsatı veriyoruz."

28 MİLYON KULLANICISI VAR
Microsoft Tüketici ve İnternet Hizmetleri Türkiye Genel Müdürü Ebru Çapa da yeni uygulama ile şunları söyledi:

"Avea ile yaptığımız işbirliği sayesinde Windows Live Messenger gibi güçlü bir platform, bu hizmetin son derece etkin bir şekilde verilmesini mümkün kılacak.

Halen 32 milyon İnternet kullanıcısının bulunduğu ülkemizde, Windows Live Messenger kullananların sayısı 28 milyonu geçiyor. İnternet kullanıcılarının yüzde 88'i, anlık mesajlaşma kullanıcılarının ise yüzde 99'u Windows Live Messenger'ı tercih ediyorlar.

Windows Live Messenger kullanımında Türkiye, dünyada 4. ülke konumunda... Messenger üzerinden radyo yayını uygulaması bugün Türkiye dışında dünyada sadece Fransa, İtalya ve İspanya'da gerçekleşiyor."

Sayfa Yükleniyor...