Tümör o güzel sesi dinlememize engel oldu

İspanyol müziğinin en iyi solistlerinden Luz Casal'ın yarın akşam vereceği konser, sağlık sorunları sebebiyle iptal oldu.

Haberler 17.05.2010 - 15:05

Tümör o güzel sesi dinlememize engel oldu

İstanbul özel bir sese daha ev sahipliği yapacaktı ama maalesef Luz Casal'ın konseri sağlık sorunları nedeniyle iptal oldu. Casal, kendisini bekleyenler için şu mektubu yazdı:

''Herkese merhaba!

Sizlere ayın 18'indeki randevumuza gelemeyeceğimi üzülerek bildiriyorum. Aylardır İstanbul hayatımdaydı, bir an önce bu şehri ziyaret edebileceğim anın gelmesini ve her şeyden önemlisi konser vermeyi bekliyordum. Geçen hafta doktor kontrolüne gittiğimde diğer göğsümde de bir tümör bulundu, bu sebepten 17 Mayıs tarihinde ameliyata alınacağım. 2007'deki gibi bu durumu da atlatıp en kısa zamanda sizlerle buluşmayı ve sizlere şarkılarımı sunmayı umuyorum.

Sizlere sevgilerimi gönderiyorum.'' Luz Casal

İspanya Asturias doğumlu sanatçı, gençlik yıllarında hayallerinin peşine düşerek Madrid’e taşınıp sahne tozunu solumaya başlar. Müzikallerde yer alan, çeşitli orkestralarda şarkı söyleyen Luz Casal, 1980 yılında yayınladığı ilk single çalışmasıyla (El Ascendor) Eleştirmenler Özel Ödülünü kucaklar. İki yıl sonra yayınlanan ilk albümü de ispanyol müzik arenası için yeni bir tarz doğurur. Albümdeki Eres Tu (Sensin) adlı şarkısındaki rock özüyle müziğinin çeşitliliğiyle heyecanlandırır.

1989 yılında yayınlanan beşinci albümündeki şarkılar, ispanyol müziğinin en önemlileri arasında gösterilir.

Bu noktada ünlü yönetmen Pedro Almodovar’ın teklifiyle Tacos Lejonas (Yüksek Topuklar) filminde bir Agustin Lara klasiği Piensa En Mi (Beni Düşün) şarkısını söyleyince uluslararası üne kavuşur. 2002 yayınladığı Con Otra Mirada (Başka Bir Bakışla) albümüyle uluslararası prestijini Fransa ve İspanya dışına taşımaya karar veren sanatçı, tarzını daha evrensel şarkılara yöneltmeye başlar.

2007 yılında, web sitesinde kanser olduğunu duyuran Casal, kanserle savaşırken tedavinin ortasında ünlü Glastonbury festivaline katıldı. Hastalığı yenip iyileştikten sonra kemoterapiye gönderme yaptığı Vida Toxica (Zehirli Hayat) albümündeki Se Feliz (Mutlu Ol) kariyerinin yeni hit şarkısı oldu.

Sayfa Yükleniyor...