NTV

Tunceli'de bomba ihbarı feribot seferlerini durdurdu

DHA

Türkiye
Arşiv

Tunceli'nin Pertek ilçesinde, teröristlerin karayoluna bomba tuzakladığı ihbarı üzerine Pertek ile Elazığ arasında Keban Baraj Gölü üzerinde karşılıklı sefer yapan arabalı feribotların seferleri 4 saat boyunca yapılamadı.

Tunceli Pertek'te bugün saat 15.15 sıralarında Keban Baraj Gölü kıyısındaki feribot iskelesi yolu ile Hozat ilçesi karayoluna PKK'lıların tahrip gücü bomba tuzakladığı ihbarı yapıldı.

İhbar üzerine iki yol trafiğe kapatılırken, Keban Baraj Gölü üzerinden Pertek ile Elazığ arasında karşılık sefer yapan arabalı feribotların seferleri de güvenlik gerekçesiyle 4 saat durduruldu.

Bölgeye çok sayıda asker ve polis sevk edilerek, karayolu üzerine frekans kesici 'jammer'lı araçlarla patlayıcı aranmasına başlandı.

NEDENİ ORTAYA ÇIKTI

Feribot İskelesi ile Pertek arasındaki ana yola yerleştirilen 2 mutfak tüpü içerisine tuzaklanan 100 kiloluk bir patlayıcı bulunduğu ve bu patlayıcının imha edilmesi için yolun kapatılarak, feribot seferlerinin de iptal edildiği öğrenildi.

Polis ile jandarma ekiplerinin karayolunda yaptığı aramalar neticesinde Kaladibi Mahallesi yakınlarında feribot iskelesine yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta, bir menfez içine yerleştirilen 100 kilo ağırlığında el yapımı patlayıcının bulunması ve daha sonra askerlerce kontrollü olarak patlatılması sonucu, karayolunun akşam saatlerinde trafiğe açıldığı ve feribot seferlerinin de gerekli güvenlik önlemlerinin sağlanması sonrası tekrar başladığı belirtildi.

ETİKETLER