Tunceli’de çatışma: 1 şehit

Tunceli'de kırsal bölgede çıkan çatışmada Jandarma Komando Er Abdülhakim Ayten şehit oldu.

Anadolu Ajansı 20.06.2009 - 12:12

Tunceli’de çatışma: 1 şehit

17 Haziran’da Tunceli-Ovacık kara yolunda bir aracı durduran terör örgütü PKK mensuplarının, araçtaki 2 kişiyi kaçırması üzerine, Tunceli-Ovacık ilçesi arasındaki kırsal bölgede operasyon başlatıldı.

Operasyonda, gece güvenlik güçleri ile bir grup terörist arasında sıcak temas sağlandı. Çıkan çatışmada ağır yaralanan ve Elazığ Asker Hastanesi'ne kaldırılan Jandarma Komando Er Abdülhakim Ayten (22) kurtarılamadı.

Bölgede operasyonların, hava destekli devam ettiği öğrenildi.

TOPRAĞA VERİLDİ
Şehit Jandarma Komando Er Abdülhakim Ayten'in cenazesi, memleketi Siirt'te toprağa verildi.

Ayten için Çarşı Hacı Abdülhakim Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Cenaze törenine, Ayten'in ailesi ve yakınları ile Siirt Valisi Necati Şentürk, 3. Tugay Komutanı Tuğgeneral Özhan Ayaş, Siirt Cumhuriyet Başsavcısı Adem Kul, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Ziyadanoğulları ile vatandaşlar katıldı.

Şehit Ayten'in babası Mehmet ve ağabeyi Mahsum Ayten'i, Siirt Valisi Necati Şentürk ve 3. Tugay Komutanı Tuğgeneral Özhan Ayaş'ın teselli ettiği cenaze töreninde, şehit erin kimi yakınları baygınlık geçirdi.

Ayten'in cenazesi, ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından Şeyh Musa Mezarlığı'nda defnedildi.

Törene katılan vatandaşlar ''Kahrolsun PKK'' ve ''Şehitler ölmez vatan bölünmez'' sloganları attılar.

Askere gitmeden önce nişanlanan Ayten'in terhisine 66 gün kaldığı ve babasıyla yaptığı son görüşmede evlilik hazırlıklarını konuştuğu öğrenildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...