Tunceli'de mayın tuzağı: 2 şehit

Tunceli'nin Nazımiye ilçesinde polis aracının mayına çarpması sonucu meydana gelen patlamada 2 polis memuru şehit oldu. Yolda 1.5 metrelik çukur oluşurken, aracın parçaları 100 metre uzağa savruldu.

22.06.2011 - 13:01

Tunceli'de mayın tuzağı: 2 şehit

Nazımiye ilçe merkezine 500 metre uzaklıkta Dereova köyü yolunda resmi plakalı bir polis aracının geçişi esnasında patlama oldu.

Teröristlerce yola döşenen mayının infilak etmesi sonucu meydane gelen patlamada, Trabzon nüfusuna kayıtlı Hakan Yavuz (30) ve Osmaniye nüfusuna kayıtlı Gökhan Büyükarslan (24) isimli polis memurları şehit oldu.

Patlamanın ardından olay yerine sevk edilen jandarma özel harekat timi ve polis ekipleri, bölgede geniş kapsamlı operasyon başlattı.

Bomba uzmanı ekipler de patlamanın olduğu alanda tuzaklanmış ikinci bir patlayıcı madde bulunabileceği ihtimaliyle dedektör köpeklerle arama yaptı.

1.5 METRELİK ÇUKUR AÇTI
Bu arada, patlama esnasında yolda 1.5 metrelik bir çukur oluştuğu, ters dönen polis aracından kopan parçaların da yaklaşık 100 metre uzağa savrulduğu görüldü.

ŞEHİT MAHALLESİNE BİR ŞEHİT DAHA
Evli ve 8 aylık Aleyna isimli bir kız bebeği olan 4 yıllık polis memuru Gökhan Büyükarslan'ın şehit olduğu haberini Osmaniye'nin Kadirli ilçesindeki Şehit İbrahim Kundakçı Mahallesi'nde oturan ailesine İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, Belediye Başkan Vekili Mehmet Gürlek ve İlçe Emniyet Müdürü Andaç Çelebi birlikte verdi.

Evin giriş kapısında gelenleri karşılayan baba Hamza ve anne Selbi Büyükarslan ile şehidin 3 kardeşi sinir krizi geçirdi.

Bayılan anne ve babaya sağlık ekipleri müdahale etti. Emniyet yetkilileri de acılı aileyi teselli etmeye çalıştı.

Baba Hamza Büyükarslan, ''Beni oğlumun yanına götürün. Görmek istiyorum. Yavrum, daha yeni göreve başlamıştı. Ailesine doyamadı'' diyerek gözyaşı döktü.

Şehit olan kardeşi ile gurur duyduğunu söyleyen ağabeyi Ercan Büyükarslan ise gözyaşları içerisinde hainleri güldürmeyeceğini belirterek, yakınlarını sakinleştirdi.

EVLENME PLANI YARIM KALDI
Trabzon’un Yomra ilçesi Kaymakam Vekili Yusuf Gemici, emniyet, jandarma ve sağlık ekibiyle birlikte şehit Hakan Yavuz'un Yomra ilçesine bağlı Kıratlı köyünde yaşayan ailesine kara haber vermek için gitti.

Gemici burada Hakan Yavuz'un babası emekli Nazım Yavuz ile annesi ev hanımı Elmas Yavuz'a acı haberi verdi. Bunun üzerine anne ve baba ağıtlar yakarak ağladı, sinir krizleri geçirdi.

Sağlık ekipleri anne ve babayı sakinleştirmeye çalıştı. Hakan Yavuz'un ağabeyi Galip Yavuz da anne ve babasına sarılarak gözyaşı döktü.

6 Kardeşten biri olan Hakan Yavuz'un şehit olduğu haberinin ailesine verilmesinin ardından 2 katlı evlerinin terasına Türk bayrağı asıldı.

Pamukkale Üniversitesi Fizik Bölümü mezunu olduğu öğrenilen Hakan Yavuz'un 6 yıllık polis olduğu, 5 yıl İstanbul'da görev yaptıktan sonra geçen yıl Tunceli'ye atandığı, şark görevinin ardından evlenmeyi planladığı öğrenildi.

GÜNEŞ: KİMSENİN YANINA KALMAYACAK
Öte yandan, olayın ardından İçişleri Bakanı Osman Güneş, bölgeye gitti.

Yaptığı açıklamada şehitlere Allah'tan rahmet dileyen Osman Güneş, "Bu yöntemlerle bir yere varılamayacağının bunların anlamaları lazım. Operasyonlar başladı. Hiç kimsenin yaptığı yanına kalmayacak. Hepimizin başı sağolsun'' diye konuştu.

İçişleri Bakanı Güneş, bir soru üzerine eylemin yöntem açısından PKK'nın işi olduğunu gösterdiğini ifade etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...