İçerisinde turistlerle bir rehberin bulunduğu Hikmet Yılmaz yönetimindeki tur otobüsü, Alanya'dan Pamukkale'ye gidiyordu.

İlişkili Haberler


41 DP 006 plakalı tur otobüsü, bu sabah saat 05.00 sıralarında Aksu köprüsünde yoldan çıkarak, yaklaşık 15 metreden içinde çok az su bulunan dereye uçtu. Kazaya otobüs şoförünün uyuması neden oldu.

Köprü üzerindeki bariyerleri devirerek dereye uçan otobüs hurda yığınına döndü.

Olayın duyulmasının ardından çok sayıda ambulans ve kurtarma ekibi olay yerine sevk edildi. İki vinçin de hazır bulunduğu kaza mahalline çok sayıda ceset torbasının getirilmesi dikkat çekti.

Kazada, araç sürücüsü Hikmet Yılmaz, Rusça kokartlı rehber Mustafa Günel ile 14 Rus turist hayatını kaybetti.

Kazada ilk belirlemelere göre hastanelere ulaştırılan yaralıların isimleri ise şöyle açıklandı:

''Natalia Chumak, Elene Koroova, Dmitry Potapova, Larisa Potapova, Alla Geresimenko, Gennady Shchebotin, Dania Rasuleva (bebek), Yulia Borisova, Nelya Gazizova (çocuk), Zulfiya Gazizova, Semen Tregubov, Anna Tregubova, Natalia Fatneva, Roman Salikhov, Antrey Salikhov (çocuk), Vadim Danilenko, Tatyana Novikova (51), Senkina Lubov (26), Irina Flinta (20), Sofya Lavrencuk (28), Jury Moskin (33), Lena Rasuleva, Diana Rasuleva (5), Tamara Gridina (28), Roman Bordenisk (29)''

Kazanın ardından Serik-Antalya kara yolu da trafiğe kapandı. Trafik, Antalya-Serik istikametinden tek şeritten verilmeye başlandı. Kaza nedeniyle kara yolunun her iki tarafında da uzun konvoy oluştu.

HERKES BAĞIRIP YARDIM İSTİYORDU
Kazada yaralanan Rus turist Lena Rasuleva, 4 yaşındaki kızı Diana ve erkek arkadaşıyla birlikte Alanya'da bir otelde kaldıklarını ve Pamukkale turuna katıldıklarını söyledi.

Kaza anında otobüsteki herkesin uyuduğunu belirten Rasuleva, ''Otobüsün devrilmesiyle bir anda uyandık. O anda herkes bağırıp yardım istiyordu. Kazada kendimi kaybetmişim, uyandığımda hastanedeydim'' dedi.

Kaza üzerine Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay bugün Antalya'ya gitti.