Turgut Aydın serbest bırakıldı

Fethullahçı Terör Orgütü'ne yönelik operasyonda gözaltına alınan A-101 Marketler Zinciri Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Aydın savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

NTV Haber 19.08.2016 - 20:32

Turgut Aydın serbest bırakıldı

Salı günü başlayan operasyon kapsamında 120 şüpheli hakkında gözaltı kararı alınmıştı. Gözaltına alınanlar arasında bulunan Turgut Aydın İstanbul'da Anadolu Adalet Sarayı'nda savcılığa çıkarıldı.

Savcılık, Turgut Aydın ile birlikte 6 kişinin serbest bırakılmasına karar verdi. Nezarette tutulan 92 şüphelinin ifadelerinin alınmasına ise devam ediliyor.

A101 YÖNETİMİNDEN DUYURU

A101 yönetimi, Turgut Aydın'ın serbest bırakılmasının ardından bir açıklama yayınladı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Mali şube ekiplerince bir başka firmaya yönelik olarak yürütülen soruşturma kapsamında ana hissedarlarımızın bilgilerine başvurulmuştur. Hissedarlarımız Turgut Aydın ve Yaşar Aydın, soruşturmanın salahiyeti açısından tüm bilgi ve belgeleri yetkili makamlarla paylaşarak kısa sürede ailelerinin ve işlerinin başına geri dönmüşlerdir.

Daha önceki duyurularımızda da belirttiğimiz gibi devletimizin birliğine, vatanımızın bütünlüğüne ve yüce milletimizin canına kast eden FETÖ/PDY terör örgütünü lanetliyoruz. Bu beladan kurtulmamız için canla başla çalışan tüm yetkililerle iş birliği yaptık ve yapmaya devam edeceğiz.

Hissedarlarımızın demokratik bir devlete yakışır şekilde muamele görmelerine azami dikkat gösteren yetkililere teşekkürü bir borç biliriz. Bu süre zarfında başta müşterilerimiz, çalışanlarımız ve tedarikçilerimiz olmak üzere bize duydukları inancı koruyan herkese şükranlarımızı sunarız.

A101 ailesi olarak bugüne kadar milletimizin ve devletimizin yanında yer aldık. Bundan sonra da ülkemizin istikrarı ve refahı için tüm çalışanlarımız ve yöneticilerimizle 81 il, 840 ilçede 6270 mağazamız ile her zaman olduğu gibi var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

A101 Ailesi"

Sayfa Yükleniyor...