CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, istifasını geri çektiğini açıkladı.

Dibek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatı dışında hareket etmesinin mümkün olmadığını söyledi.

Cuma günü CHP Kırklareli Belediye Başkan adayı Mehmet Siyam Kesimoğlu ile Kırklareli'de seçim çalışmalarına başlayacaklarını ifade eden Dibek, şöyle konuştu:

"Benim ilk anda açıklamalarım, seçmenimizin tepkilerini yansıtmak adına bir değerlendirmeydi. Haklı olduğumu Genel Başkanımız da söyledi. Yani orada bir iletişim eksikliği olmuş. Partiliyiz ve Türkiye'nin hali ortada. Genel Başkanımız da, 'Bu görev hepimizindir ve o ilin milletvekili olarak içindesin. Herkesle birlikte yaraları saracak ve sarmalayacaksınız. Talimatım budur' dedi. Bizim, Genel Başkanımızın talimatı dışında hareket etmemiz mümkün değildir. Genel Başkanımız benim istifa dilekçemi yırtıp attığını söyledi. İşleme dahi koymamış. CHP'li olarak birkaç gün içerisinde Kırklareli'de hep birlikte seçim çalışmalarına başlayacağız."

Dibek, kendisinin de Belediye Başkanı Cavit Çağlayan'ın da partililere istifa etmeleri konusunda bir beyanlarının olmadığını vurguladı. Bu olayların siyasette yaşanabildiğini dile getiren Dibek, şöyle devam etti:

“Üyelerimiz, partililerimize yazılı olarak istifasını göndermiş olabilir ama gönül olarak partimizden ayrıldıklarını düşünmüyorum. Bir anlık ve bir kızgınlıkla belki istifa etmiş olabilirler ama Genel Başkanımızın talimatı, 'Sizler orada hep birlikte seçimi kazanacak ve orada her bir Cumhuriyet Halk Partisi üyesine ihtiyacımız olacak.' O yüzden her bir arkadaşımızın benim gibi istifa düşüncesini gözden geçireceğini düşünüyorum. Herkese ihtiyacımız var. Kırklareli'de güç birliği yaparak seçimi kazanacağız."

CHP Kırklareli Belediye Başkan adayı ve Milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu da sağduyunun galip geldiğini söyledi.

Partinin birlik ve beraberliğini yeniden sağladıklarını belirten Kesimoğlu, "Birlikte mücadelemize devam ediyoruz. Bütünlük içerisindeyiz. Kırklareli Belediyesinde CHP'nin bayrağı dalgalanmaya devam edecektir" diye konuştu.