Turgut Özal Üniversitesi eski Rektörü tutuklandı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında gözaltına alınan, aralarında Turgut Özal Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Abdulkadir Şengün ve öğretim görevlilerinin de yer aldığı 12 şüpheli tutuklandı.

Anadolu Ajansı 23.08.2016 - 20:04

Turgut Özal Üniversitesi eski Rektörü tutuklandı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürüttüğü soruşturma kapsamında adliyeye sevk edilen, aralarında Turgut Özal Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Abdulkadir Şengün ve öğretim görevlilerinin de yer aldığı 15 şüpheliden 12'si tutuklandı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye götürülen öğretim görevlileri, doktor ve memurlardan oluşan 15 kişi, soruşturmayı yürüten savcılara ifade verdi.

Şüphelilerden 3'ü savcılık sorgusunun ardından serbest bırakılırken, 12 şüpheli ise tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Sulh ceza hakimliğince sorgulanan, aralarında eski Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şengün, aynı üniversitenin eski Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Hüsamettin Erdamar ve SGK uzmanı Mehmet Şerif Gündüz'ün de olduğu 12 zanlı tutuklanarak Sincan Cezaevine gönderildi.

Sayfa Yükleniyor...