Gazeteci Serdar Turgut hakkında, şarkıcı Rojin'e basın yoluyla hakaret ve cinsel taciz suçlarını işlediği gerekçesiyle dava açıldı.

İlişkili Haberler


Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, gazeteci Serdar Turgut hakkında şarkıcı Rojin'e basın yoluyla hakaret ve cinsel taciz suçlarını işlediği gerekçesiyle açılan soruşturma tamamlandı.

Hazırlanan iddianamede Turgut'un Rojin'in onur, şeref ve saygınlığına saldırdığı, cinsel amaçlı olarak taciz ettiği iddia edildi.

‘ROJİN’ MASAL KAHRAMANIYDI
İddianamede, Turgut'un soruşturma kapsamında verdiği ifadesinde, yazıda müştekiyi kastetmediği, Rojin ismini bir masal kahramanı ve yazıya uygun şiirsel bir isim olarak değerlendirdiğini anlattığı belirtildi.

İddianamede yer alan ifadesinde Turgut'un, suç kastının bulunmadığını öne sürdüğü ve yazısını yurtdışından Türkiye'ye giriş yapan teröristlere gösterilen ilgiyi eleştirmek için yazdığını söylediği kaydedildi.

4 YIL 8 AYA KADAR HAPİS İSTENİYOR
Savcılık tarafından Asliye Ceza Mahkemesine gönderilen ve Turgut'un basın yoluyla hakaret ve cinsel taciz suçlarını işlediği gerekçesiyle 7 aydan 4 yıl 8 aya kadar hapis veya adli para cezasına çarptırılmasının istendiği iddianame, mahkeme tarafından kabul edildi.

İddianamenin kabulü ile hakkında Bakırköy 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açılan Turgut'un yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

Akşam gazetesi yazarı Serdar Turgut, 24 Ekim’de ''PKK teröristi olmadığıma pişmanım'' başlıklı bir yazı kaleme almıştı.

Turgut, söz konusu yazıda Rojin için “Dağa kaldırır, seks kölem haline getirirdim” demişti.