Turist cinayetine tutuklama

Nevşehir'de bir japon turistin öldürüldüğü saldırıya ilişkin gözaltına alınan ikinci zanlı tutuklandı. Daha önceden tutuklanan Mevlüt Dilaver ise serbest bırakıldı. Dilaver tahliye sonrası yaptığı açıklamada "Suçsuz olduğum belliydi, inanmadılar" dedi.

13.09.2013 - 01:15

Turist cinayetine tutuklama

Nevşehir'in Göreme beldesinde iki Japon turiste yapılan saldırı ile ilgili dün gece Ürgüp'te gözaltına alınan ikinci zanlı, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Nevşehir Emniyet Müdürlüğündeki sorgusunda olayı kendisinin gerçekleştirdiğini söyleyen ve adliyeye sevk edilen Fatih U., savcılık sorgusunun ardından tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

Çıkarıldığı mahkemece, "Canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme, kasten öldürmeye teşebbüs, delilleri gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla öldürmek, nitelikli cinsel saldırı, cebir veya şiddet kullanarak kişileri hürriyetinden yoksun kılmak suçlarından" tutuklanan zanlı, Nevşehir Kapalı Cezaevine konuldu.

SUÇ ALETİ BULUNDU
Suçunu itiraf eden zanlı Fatih U.'nun emniyetteki ifadesi doğrultusunda Emniyet Genel Müdürlüğü sualtı ekiplerince nehirde başlatılan arama çalışmasında suç aleti bıçağa ulaşıldığı öğrenildi.

'SUÇSUZ OLDUĞUM BELLİYDİ'
Öte yandan, olaydan bir gün sonra gözaltına alınan ve dün çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Mustafa Volkan Dilaver ise cinayet zanlısının ifadeleri doğrultusunda serbest bırakıldı.

Dilaver, tutuklu bulunduğu Nevşehir E Tipi Cezaevi'nden tahliyesi sonrası yaptığı açıklamada şunları söyle:

"Suçsuz olduğum zaten belliydi. O gün evde, abimle birlikteydim. Şuçsuz olduğumu söylemiştim inanmadılar. Teşhiste de hanımefedi zaten 'yok' dedi ama yine de beni aldılar, zoruma giden o. Yok deyip de suçlamaları zoruma gidiyor. Teşhiste zaten bayan beni görür görmez konuşmadı yok değil anlamına gelen işaret yaptı. Ona rağmen suçlu diye cezaevine gönderdiler. Adalet yerinde değil bence."

İlk gözaltına alınan M.V.D (27), dün Nevşehir'de çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı. İlk gözaltına alınan M.V.D (27), dün Nevşehir'de çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

Göreme beldesi Zemi Vadisi'nde yürüyüş yapan Japon turistler Mai Kurihara ile Hoshie Teramatsu, bıçaklı saldırıya uğramış, Kurihara hayatını kaybetmiş, Teramatsu ise yaralanmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...