Turistler denizde para ve altın aradı

İki ingiliz turist Marmaris'te denizde özel dedektörle bozuk para ve ziynet eşyası aradı. Hasılat iyiydi, bir saatte 30 liralık bozuk para toplandı. Ancak iki turistin bu macerası karakolda bitti.

NTV Haber 14.07.2009 - 20:29

Marmaris Uzunyalı Plajı'nda herkes deniz keyfi yaparken İngiliz Christopher David McLeavy ve David William McNulty dikkat çekiyordu.

Para ve ziynet eşyası arayan ikili, denize girenlerin düşürdüğü ne varsa bulmayı hedefliyordu.

İki turist, önce kulaklıklı dedektörle metallerin yerini tespit etti, sonra da ucunda süzgeç bulunan sopayla yerini belirledikleri metalleri topladı.

Bir saatlik çalışmanın sonucu hiç de fena değildi, 30 lira tutarında bozuk para buldular.

Christopher David McLeavy, gazetecilere "Geçen yıl da tatil için Marmaris'e gelmiştik. O zaman da dedektörle deniz içinde arama yapmıştık. İngiltere'de bu şekilde arama yapmak yasak. Türkiye'de de yasak olduğunu duymuştuk ancak kimse bir şey söylemeyince arama çalışmalarını sürdürdük" açıklamasını yaptı.

İki turist hiçbir engellemeyle karşılaşmamanın rahatlığıyla tatil paralarını denizden çıkarmanın hesabını yapıyordu ancak bir anda polisleri karşılarında buldu.

Çevredekilerin haber vermesi üzerine plaja gelen polis, izinsiz arama yapan turistleri merkeze götürdü. Dedektörlerine el konulan turistler serbest bırakıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...