Türk: Bizi inciten Kılıçdaroğlu

Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk, çözüm sürecine karşı çıkan MHP’den gelen açıklamaların kendilerini incitmeyeceğini belirterek, “Ama Kılıçdaroğlu gibi bir Kürt'ün karşı çıkması anlaşılmaz. Bizi bu incitiyor" dedi.

Haberler 09.05.2013 - 15:11

Türk: Bizi inciten Kılıçdaroğlu

Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk, çözüm sürecine karşı çıkan MHP’den gelen açıklamaların kendilerini incitmeyeceğini belirterek, “Ama Kılıçdaroğlu gibi bir Kürt'ün sürece karşı çıkması anlaşılmaz. Bizi bu incitiyor" dedi.

Çözüm sürecini anlatmak için Van'da bulunan Mardin Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk ile Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk, Cumhuriyet Caddesi'nde vatandaşlara hitap etti.

Terör örgütü PKK üyelerini sınır dışına çekilmesinin önemli bir adım olduğunu ifade eden Türk, "Şimdi gözümüz hükümette, devlette, top onlarda. Bundan sonra nasıl bir yaklaşım gösterecekler. Eğer barışa yönelik yaklaşım gösterirlerse onlara teşekkür edeceğiz" diye konuştu.

Türk, herhangi bir pazarlık içinde olmadıklarını, tek isteklerinin özgürlük, adalet ve hukukun üstünlüğü olduğunu bildirerek, "Biz Kürtlerin de Türklerin de özgürlüğünü istiyoruz. Kürtler özgürleşirse Türkler de özgürleşir" ifadesini kullandı.

MHP ve CHP'nin süreci sabote etmek için her şeyi yaptığına dikkati çeken Türk, Kılıçdaroğlu'nun sürece karşı çıkmasını anlamakta zorluk çektiklerini kaydetti.

Türk, Ergenekon'un ve milliyetçi bir kesimin süreci ortadan kaldırmak istediğini öne sürerek, "Bu süreçte MHP'nin söylemleri bizi incitmez. Ama Kılıçdaroğlu gibi bir Kürt'ün sürece karşı çıkması inanılmaz ve anlaşılmazdır. Bizi bu incitiyor" şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...