Türk: Gerektiği zaman ifade veririz

Ahmet Türk, Aysel Tuğluk ile birlikte her zaman ifade verebileceklerini açıkladı.

29.12.2009 - 13:51

Türk: Gerektiği zaman ifade veririz

Kapatılan DTP’nin eski Genel Başkanı ve eski milletvekili Ahmet Türk, BDP Genel Merkezi önünde yaptığı açıklamada haklarında çıkan “görüldükleri yerde yakalanıp zorla mahkemeye götürülmeleri” kararını yorumladı.

Türk konuşmasında, “Meclis’te grubumuza, şahsımıza farklı bir yaklaşım olduğu, Anayasa’nın 14. maddesinin zorlanarak yorumlandığını söyledik.

Biz buradayız, gerektiği zaman da gider ifademizi veririz. Bunun için zamanı geldiğinde gidip ifadelerimizi vereceğiz.

Ancak bu kararın şu an milletvekilliği devam eden arkadaşlarımız için de verilmesi hukuksuzluktur” dedi.

AYNA: İFADE VERMEYE GİTMEYECEĞİZ
Eski DTP'li milletvekili Emine Ayna ise "Şu anda TBMM'de biz milletvekilleri, BDP'nin grubu olarak siyasi, sosyal, ekonomik her anlamda çifte standarda tabiyiz. Bu çifte standardı teşhir ediyoruz. Bu anlamda ifade vermeyeceğimizi söylüyoruz. Kendimize ayrıcalık istemiyoruz.

Şu anda Mecliste BDP'li vekiller dışındaki vekillere ayrıcalık uygulanıyor. Biz onlara uygulanan bu ayrıcalığı teşhir ediyoruz. Bu anlamda 'ifade vermeyeceğiz' diyoruz. Daha önce nasıl zorla götürülme kararı verdilerse onun karşısında durmuşsak bu kararlarının da karşısında duruyoruz. Zorla ifade verme kararı çıksa da, farklı bir karar çıksa da biz ifade vermeye gitmeyeceğiz. Çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Herhangi bir yere de kaybolmuyoruz.”

Bir gazetecinin “Polisler buraya gelirse ne olacak” sorusuna ise Ayna, “Ne olacağını geldiklerinde görürsünüz” yanıtını verdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...