Türk güreşçiler fuhuşun ortasında kaldı!

Türk güreşi, Rusya'da adeta seks turizminin de ortasına düştü. Moskova'da bugün başlayacak olan Dünya Güreş Şampiyonası öncesi, kafilelerin kaldığı otel, fuhuş pazarına döndü.

Türk güreşçiler fuhuşun ortasında kaldı!

Akşam gazetesinin haberine göre; şampiyonaya katılacak ülkelerin yanı sıra görev yapacak hakemler de aynı otele yerleştirildi.

Moskova'nın en büyük otelinin lobisi ve kafeleri, akşam saati yaklaştıkça, hayat kadınlarının akınına uğruyor. Neredeyse onlara değmeden aralarından geçmek mümkün değil.

DİĞER ÜLKELER DE RAHATSIZ
Güreş Federasyonu Başkanı Osman Aşkın Bak da bu durumdan rahatsız olduklarını, konuyu FILA'ya ileteceklerini söyledi. Hoş bir görüntünün olmadığına dikkat çeken Bak, "Tüm sporcularımızı otelin aynı katına yerleştirdik. Otokontrolümüzü yapmaya çalışıyoruz. Bu konuda sporcularımızı uyardık. Görmezlikten gelmelerini istedik. Bu konuda sadece biz değil, diğer ülkeler de rahatsız. FILA'nın teknik komite toplantısında bu rahatsızlığı dile getireceğiz" dedi.

Aynı otelde kalan hakemler ise ilk kez böyle bir durumla karşılaştıklarını belirtiyorlar.

FILA Hakemi İbrahim Cicioğlu, "Burada kontrol sağlamak zor. Alenen pazarlık yapılıyor. Sporcunun aklı karışır. Müsabakaya konsantre olurken, böyle bir ortamda bulunmaları, doğru değil" diye konuştu.

KAPILARIN ÖNÜNDE PAZARLIK YAPILIYOR
Otel lobisinde yaşanan pazarlığın ardından sporcu ile hayat kadınlarının otel katlarına çıkmaları ise bardağı taşıran son damla oldu. Otel görevlilerine de duyulan rahatsızlığı ileten Türk yetkililer odaların önünde yaşanan pazarlıklara son verilmesini istediler.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...