Türk: İnkarcı politikayla Kürtler kazanılamaz

DTP lideri Ahmet Türk, Kürtlerin uyutulmaya çalışıldığını savunarak, “İnkarcı, imhacı politikalarla Kürtleri kazanamazsınız'' dedi.

Anadolu Ajansı 06.03.2009 - 17:58

Demokratik Toplum Partisi (DTP) Genel Başkanı Ahmet Türk, Muş belediye meydanında düzenlenen mitingde partililerine hitap etti.

Türkiye'de Kürt sorununun çözülmediği müddetçe sorunların aşılmasının mümkün olmayacağını iddia eden Türk, ''Bu ülkede çeşitli sorunlar var. Ama en önemlisi olan Kürt sorunu çözülmedikçe ne demokrasi ne de özgürleşme olur'' diye konuştu.

Konuşmasında Kürtlerin özgürce yaşamak istediklerini, kardeşlik, barış ve demokrasi istediklerini ifade eden Türk, ''Ama birileri Kürtleri uyutmaya çalışıyor. Bir taraftan TRT Şeş'i çıkardılar, bir taraftan da sizlere Kürtçe hitap ettiğimiz zaman hakkımızda tutanak tutuyorlar'' dedi.

Seçim öncesi halka çeşitli yardım malzemeleri dağıtıldığını belirten Türk, çamaşır makinesi dağıtımını da eleştirdi.

Etnik milliyetçilik yapmakla suçlandıklarını, oysa buna tamamen karşı olduklarını öne süren Türk, ''Bu topraklarda Türklerle, Lazlarla, Çerkezlerle yıllarca kardeşçe yaşamışız. Ama inkarcı, imhacı politikalarla Kürtleri kazanamazsınız'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...