Türk: 'Kuyular temizlendi' şüphesi var

DTP lideri Ahmet Türk,  Silopi'de içinde kemikler bulunan kuyulardaki  kazı çalışmalarıyla ilgili olarak, ''Karar verilir verilmez bu kuyular açılmış olsaydı. İnanıyorum ki o zaman daha farklı bir sonuç çıkardı'' dedi.

Anadolu Ajansı 15.03.2009 - 11:49

Türk: 'Kuyular temizlendi' şüphesi var

Partisinin seçim çalışmalarına katılmak üzere İstanbul'a gelen Türk, Atatürk Havalimanı'nda gazetecilerin, ''1990'lı yıllarda öldürülen bazı kişilerin kuyulara atıldığı iddialarıyla ilgili olarak Şırnak'ın Silopi ilçesinde bir süre önce sonlandırılan kazı çalışmalarına'' ilişkin sorularını yanıtladı.


Faili meçhul cinayetlerin ortaya çıkarılması konusunda kuyuların açılması gerektiğini dile getirdiklerini kaydeden Türk, şunları söyledi:

''Aslında zaman içinde bazı ihbarlar da gelecek. Ancak savcılığın bu kuyuları, açıklamasından bir hafta sonra açmış olması orada bazı tartışmaları beraberinde getiriyor'' diye konuştu.

''Kuyuların temizlenmeye çalışıldığı'' konusunda halkın iddiaları bulunduğunu ifade eden Türk, ''Keşke karar verilir verilmez bu kuyular açılmış olsaydı. İnanıyorum ki o zaman daha farklı bir sonuç çıkardı.

10 gün önce 'savcılık bu kuyuları açacak' derseniz, bu işi yapanlar veya bu çetenin devamı olanlar orayı temizleme yönünde bir çalışma içine girerler'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...