Türk: Serbest bırakmazsanız Meclis’e gitmeyiz

Demokratik Toplum Kongresi Genel Başkanı ve Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk, milletvekili seçilen tutuklu arkadaşlarının serbest bırakılmaması durumunda Meclis’e gitmeyeceklerini açıkladı.

20.06.2011 - 07:56

Siirt'te seçim sonrası kutlamalar sırasında çıkan olaylarda yaralanan partilileri ziyaret etmek üzere bu kente gitmek için yola çıkan Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Genel Başkanı ve Mardin Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk ve BDP Genel Başkan Yardımcısı Filiz Koçali, Siirt Bağımsız Milletvekili Gültan Kışanak ve Batman Milletvekili Ayla Akat Ata, Batman'da partililere seslendi.

Alanda yaklaşık 5 bin kişi toplanmasıyla buluşma miting havasına büründü.

Burada bir konuşma yapan Ahmet Türk, şunları söyledi:

"Seçimde devletin ve polisin terörüyle karşılaştık. Başarımızı hazmedemediler. Siirt'te arkadaşlarımızı yaraladılar, oraya 'geçmiş olsun'a gidiyoruz. Artık öldürme ve zindanlara atmakla bu sorun çözülmez. Abdullah Öcalan'ın tanıdığı bu fırsatı değerlendirmek gerekir. Ateşkes süresinin uzatılması bir fırsattır. Kürtler ellerini uzattı. Gelin bunu birlikte değerlendirin. Siyaseti izliyoruz. Cezaevinde seçilen altı arkadaşımız bırakılmalıdır. Eğer Pazartesi günü bu arkadaşlarımız bırakılmazsalar TBMM'ye gitmeyeceğiz ve Meclis'i tanımayacağız."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...