Türk: Sine-i millete döneriz

DTP lideri Ahmet Türk, sine-i millete dönebileceklerini belirterek, “Taleplerimizi görmezden gelirlerse gider Güneydoğu’da halkımızla tartışırız. Onu da çok görürlerse cezaevine girmeye de hazırız” dedi.

20.04.2009 - 10:50

Türk: Sine-i millete döneriz

Demokratik Toplum Partisi (DTP) Genel Başkanı Ahmet Türk, Kürt Toplum Merkezi'nde bir konuşma yaptı.

Seçim sonrası "Kürtler'den korkmayın" mesajı verdiklerini de belirten Türk, "Ama tahammül edemediler, hazmedemediler. Seçimlerden hemen sonra partimize yönelik operasyon başlattılar" dedi.

Avrupa'da bazı kesimlerin Türkiye'de demokrasinin geliştiğine dair yorumlar yaptığına dikkati çeken Türk, bu görüşlere karşı çıkarken, Türkiye'nin bugün, dünden çok daha kapalı bir noktada olduğunu öne sürdü.

MANDELA BENZETMESİ
Hakkında soruşturma başlatılmasına yol açan sözlerini tekrarlayan Türk, "Nelson Mandela'ya daha özgür yaşama olanağı sağlanmasaydı Güney Afrika sorunu çözülmezdi. Sayın Öcalan da daha barışçı bir çözüm için çaba sarf ediyor. Muhatap almak zorundasınız" dedi.

"CEZAEVİNE GİRMEYE DE HAZIRIZ"
"Zulümleri ne olursa olsun, artık Kürtler köle, birileri efendi değildir'' diyen Türk, "sine-i millete dönme" mesajı da verdi ve "Birileri bizim parlamentoda olmayı çok istediğimizi düşünüyor. Böyle düşünmesinler. Taleplerimize gözlerini yumar, kulaklarını tıkarlarsa odaları da kullanmayız. Gider Diyarbakır, Mardin, Nusaybin'de oturur, halkımızla tartışırız. Onu da çok görürlerse cezaevine girmeye de hazırız. Sürecin daha düzgün bir yere evrilmesi için çabalarımızı sürdüreceğiz" dedi.

"ERGENEKON'U AKLAMAYA ÇALIŞIYORLAR"
Türk, Ergenekon davasına da değindiği konuşmasında, çeteleri ve Ergenekon'u iyi tanıdıklarını, güneydoğu Anadolu'da 15 bin kişinin canını aldığını iddia ettiği canileri tek tek bildiklerini söyledi.

Bugün Ergenekon davasının sulandırılarak farklı bir noktaya çekilmek istendiğini savunan Türk, bunda güneydoğu Anadolu'da işlenen faili meçhul cinayetlerin ortaya çıkması ve Türkiye'nin sarsılması korkusunun etkili olduğunu ileri sürdü.

"Artık bugün Ergenekon'u aklamaya yönelik bir anlayış var" diyen Türk, "operasyonların demokratik siyasette kararlı olan DTP'ye yöneltilmesine başlandığını" öne sürdü.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...