Türk ve Ermeni gençler aynı sahnede

Türkiye-Ermenistan Gençlik Senfoni Orkestrası 16 Temmuz Cuma akşamı Cemal Reşit Rey’de olacak.

14.07.2010 - 17:37

Türkiye-Ermenistan Gençlik Senfoni Orkestrası, şefler Nvart Andreassian ve Cem Mansur’un yönetiminde, 16 Temmuz Cuma akşamı saat 20.30’da Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda izleyiciyle buluşuyor.

Anadolu Kültür, İKSV ve Boğaziçi Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleşecek konserde, yaşları 18 ile 23 arasında değişen yüksek konservatuar kökenli genç müzisyenlerden oluşan Türkiye-Ermenistan Gençlik Senfoni Orkestrası, aralarında iki ülkenin bestecilerinin yapıtlarının da bulunduğu bir repertuarı seslendirecekler.

Beethoven’ın Egmont Üvertürü ile başlayacak Türkiye-Ermenistan Gençlik Senfoni Orkestrası, konseri, 18 yaşındaki genç kemancı Hande Küden’in solist olarak sahnede olacağı Ulvi Cemal Erkin’in Keman Konçertosu ile devam edecek. Konserin ikinci yarısında 22 yaşındaki genç kemancı Tigran Harutyunyan Aram Haçaturyan’ın Keman Konçertosu ile solist olarak seyircilerle buluşacak. Cem Mansur ve Nvart Andressian yönetimindeki orkestra daha sonra Bizet ve Bedrich Smetana’nın eserlerini seslendirecek.

İstanbul doğumlu orkestra şefi Nvart Andreassian’ın geçen yaz aklına koyduğu ortak bir orkestra yaratma fikri, şef Cem Mansur’un işbirliğiyle hayata geçirildi.

Türkiye-Ermenistan Gençlik Senfoni Orkestrası’nın İstanbul konserlerinin arından sonra sonbaharda Ermenistan’da da bir konser vermesi planlanıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...