NTV

Türk Yıldızları ve Solotürk İzmir'de

Türkiye

Hava Teknik Okullar Komutanlığı, 21-22 Mayıs 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Havacılık ve Kültür Şenliği'nde değerli İzmir halkına kapılarını açıyor.

Türk havacılığına ilkleri yaşatan, Gaziemir denildiği zaman ilk akla gelen ve kurulduğu 1996 yılından itibaren bir asırlık şanlı tarihiyle Hava Teknik Okullar Komutanlığı, 21-22 Mayıs 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Havacılık ve Kültür Şenliği'nde değerli İzmir halkına kapılarını açıyor.

Bünyesinde barındırdığı Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu ile Türk Silahlı Kuvvetlerinin göz bebeği olan eğitim birliği, ilk olarak geçtiğimiz yıl yaklaşık 80 bin kişinin katılımı ile bu organizasyonu düzenleyerek İzmir halkına doyasıya bir hafta sonu yaşatmıştı. Bu yıl ikincisi gerçekleşecek olan ve özellikle havacılık ve uçuş gösterileri açısından zengin bir programa sahip olan şenlikte;

* Türk hava kuvvetlerinin kusursuz gücünü temsil eden SOLO TÜRK

* Mustafa Kemal’in gökyüzündeki askerleri TÜRK YILDIZLARI

* Nefes kesen paraşüt ve yarasa adam atlayışları,

* Gerçek duruma dayalı hava muharebe Arama Kurtarma Gösterisi,

* Eğitici ve eğlendirici nitelikteki grup performans oyunları,

* GYROCOPTER, Mosquito, Paramotor, Radyo kontrollü uçaklar ve birçok uçuş gösterileri ile heyecan ve coşkuyu halkımız ile bir arada yaşayacağımız birçok faaliyetimiz yer alıyor.

Havacılık ve Savunma Sanayinde önde gelen firmaların katılacağı faaliyete, ayrıca askeri personel ve öğrenciler aracılıyla sivil-asker kaynaşması sağlanacak ve havacılığa gönül veren sektör paydaşları ile bir arada olunacak. Gün içerisinde yapılacak Havacılık ve Kültürel aktivitelerin yanı sıra, 22 Mayıs 2016 Pazar günü Mehteran gösterisi ile İzmir halkı unutulmaz bir gün yaşayacak. Son yıllarda İzmir’de halka açık olarak düzenlenen en büyük havacılık organizasyonlarından biri olan ve bu yıl ikincisinin yapılacağı “Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu Havacılık ve Kültür Şenliğine” katılımlar ücretsiz olup, tüm İzmir halkı davetlidir.

Ziyaret Tarihleri

21 Mayıs 2016 (Cumartesi) Saat:10:00-19:00

22 Mayıs 2016 (Pazar) Saat:10:00-19:00

ETİKETLER