Türk zombiler Avrupa’yı fethediyor

Türk sinemasının ilk zombi filmi 'Ada: Zombilerin Düğünü'nün fragmanları yurtdışında da ilgi görüyor.

06.01.2010 - 17:39

Türk zombiler Avrupa’yı fethediyor

En önemli sinema veri tabanı olan imdb.com başta olmak üzere 50'nin üzerinde internet sitesine ve İtalya, Fransa ve Japonya'daki çeşitli dergilere haber olan 'Ada: Zombilerin Düğünü', özellikle makyaj çalışmasıyla övgü alıyor.


quietearth.us sitesinde ''Türk zombileri muhteşem görünüyor'' yorumu yapılırken, ünlü io9.com sitesinde ''Türk zombiler Türklerin Avrupa Birliği'ne girme çabasının bir metaforu olabilir'' ifadesi kullanıldı.

Fransız sinema sitesi tuezlestous.com "Türkiye Avrupa'ya girmeye çabalayadursun, Türk zombiler Avrupa'nın kapısına dayandı bile" derken, İtalyan sineması sitesi amanecerzombie "Türk sineması nihayet Avrupalı korku sineması meraklılarını heyecanlandıracak bir projeye imza attı" yorumunu yaptı.

Murat Emir Eren ve Talip Ertürk'ün yazıp yönettiği filmde Beş kişilik bir arkadaş grubu, yakın bir dostlarının düğününe katılmak üzere Büyükada'ya gitmektedir. Filmde gördüklerimiz, kahramanlarımızdan Erhan'ın düğünü çekmek üzere yanına aldığı kameradan yansıyanlardan ibarettir.

DÜĞÜNE ZOMBİLER SALDIRIR...
Ekip hep birlikte düğün alanına varır, ancak düğünün ilerleyen saatlerinde, halay çeken davetlilere zombiler saldırır. Erhan kamerasıyla olan biteni çekmeye devam ederken, kendini kanlı bir kıyametin ortasında bulur. Düğün davetlilerinin ve ada sakinlerinin büyük kısmı adadan kaçarak zombi saldırısından kurtulurken, kahramanlarımız Erhan, Murat, Ömer ve Gamze, adada mahsur kalırlar.

Ozan Ayhan, Esra Ruşan, Onur Buldu, Rüya Önal, Kaan Keskin, Gülüm Baltacıgil ve Taner Birsel'in başrolünü oynadığı 'Ada: Zombilerin Düğünü', 29 Ocak'ta gösterime giriyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...