Türkan Şoray, sinema yolculuğunu NTV’de anlatmaya devam ediyor. Programda bu hafta komedi filmleri ve eğlenceli anılar ekrana yansıyacak. Türkan Şoray’ın konukları ise Ajda Pekkan ve Müjdat Gezen.

Ajda Pekkan ile Türkan Şoray kavga ederler. Hem de bir erkek yüzünden. Gazeteler iki büyük yıldızın “küs olduğu” manşetiyle yayınlanır, küslüğe sebeb olan olaylar uzun uzun anlatılır. Yan sütünlarda, İstanbul’u dehşete düşüren katil için polisin takip haberleri, yeni cumhurbaşkanının seçilmesinin an meselesi olduğuna dair yorumlar, Fenerbahçe’nin Feriköy galibiyeti de yer alır gazetelerde.

Bu olayın üzerinden neredeyse 50 yıl geçti ve işin aslı Sinema Benim Aşkım programında, hem de kavganın görüntüleriyle. 20 Şubat’ta saat 20.00’da NTV’de yayınlanacak olan Sinema Benim Aşkım programının konuğu olan Ajda Pekkan, “Biz reformist öncü kadınlardık” diyerek sanat dünyasına kadınların katkısını anlattı. Programda izleyicileri bir de süpriz bekliyor; Dario Moreno klasiği olan Deniz ve Mehtap’ı Şoray ve Pekkan birlikte söylüyor. Yıllardın sinemacı olmak isteyen Ajda ile şarkıcılıktan bir film teklifi nedeniyle vazgeçen Türkan’ın düeti izleyicilere güzel anlar yaşatacak.

Müjdat Gezen ile Palyaço Kardeşliği
Türkan Şoray’ın ikinci konuğu ise Müjdat Gezen. 22 Şubat’ta tiyatro kariyerinin ellinci yılını törenle kutlayacak olan Gezen’le, Türkan Şoray’ı bir araya getiren şey palyaço. Ateş Parçası filmindeki palyaço sahnelerinin çekimi Şoray’la Gezen’i bir araya getirdi, hatta Şoray, sinema da pek de deneyimli olmayan Gezen’in o sahnede kendisine eşlik etmesini istedi.

Yönetmenin Tuhaf Talebi!
Sinema Benim Aşkım’da bu hafta eğleneceğiz. Şoray’ın Güllü filminde miyavlaması istenmesiyle başlayan ufak çaplı kriz, Yedi Kocalı Hürmüz’de yönetmenin tuhaf talebi, Dünyanın En Güzel Kadını filminde dillere pelesenk olan Tamba Tumba Esmer Bomba şarkısı programda yer alacak. Ayrıca Şepkeee diye genç kızların kalbini çalan Öztürk Serengil, Bediaaaa diye bağırarak kart horoz gibi çalım satarak gezinen Vahi Öz, Kemal Sunal, Metin Akpınar, Zeki Alasya ikilisi gibi Türk sinemasının unutulmaz komik tipleri de programda geçit yapacak.

Sinema Benim Aşkım, her Cumartesi 20:10’da yayınlanıyor. Programın tekrarı aynı gece 00:10 ve Pazar 16:10’da.