Turkcell'den mobil internete indirim

Turkcell, 21 Nisan tarihinden itibaren standart mobil internet tarifesinde faturalı yüzde 73'e varan indirimler yapacak.

14.04.2009 - 14:36

Turkcell'den mobil internete indirim

21 Nisan 2009 itibariyle, ÖİV indirimi sonrası 7,30 lira olan 1 megabayt standart mobil internet tarifesi, yüzde 73 indirimle 1,99'ye çekildi. 100 megabaytlık aylık paket fiyatı ise, ÖİV indirimi ile 9,38 TL oldu.

Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Lale Saral Develioğlu, konuya ilişkin basın toplantısında yaptığı konuşmada, Turkcell olarak ÖİV'nin yüzde 25'ten yüzde 5'e çekilmesini uzun süredir beklediklerini ve bu indirimin mobil internet kullanımına önemli katkı yapacağına inandıklarını bildirdi.

Son iki yılda mobil internet kullanıcı sayısını % 59 artırarak; 12 milyondan 2008 sonu itibarıyla 19.1 milyona çıkartmayı başardıklarını da belirten Develioğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Mobil internet kullanımında gözlemlediğimiz artış, mobil internetin Turkcell müşterileri için günlük yaşamın bir parçası olmaya doğru yol aldığını gösteriyor. Bu durum, tüketicilerin faydalı bilgilere zamanında ulaşmak için mobil cihazlara daha çok güvenmeye başladığını da gösteriyor. Müşterilerimizin en cazip fiyata Turkcell kalitesinden yararlanmaları için verdiğimiz sözü tutmaya devam ediyoruz. Önümüzdeki dönemde de yeniliklerimiz ve sürprizlerimiz olacak.”

İnternet ve ses kullanımını kıyaslayan Develioğlu, en yoğun mobil internet kullanımının, saat 18.00-24.00 arasında gerçekleştiğini, kullanımın gece saatlerinde bile sıfırlanmadığını, ses trafiği hafta için yoğunluk gösterirken, internet kullanımın tam tersine haftasonları arttığını dile getirdi.

Develioğlu, faturalı abonelerinin, faturasız abonelere göre 3 kat fazla ses, 5 kat fazla veri kullandığını belirterek, mobil internet kullanımının normal cep telefonlarına göre akıllı telefonlarda 4 kat fazla olduğunu, aynı oranın sadece iPhone kullanıcılarında 22 kat olarak gerçekleştiğini, Turkcell Connect Card'larda kullanımın ise akıllı telefonların göre 100 kat üzerinde bulunduğunu anlattı.

Turkcell mobil internet kullanıcılarının en çok ziyaret ettikleri sitelere de değinen Develioğlu, internetin yüzde 36 turkcell-im, yüzde 21 Google, yüzde 15 e-posta, mesajlaşma, yüzde 7 müzik, oyun ve içerik indirme, yüzde 6 Facebook gibi sosyal ağlar, yüzde 3 gazete okuma amaçlı kullanıldığını kaydetti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...