Türk’e yumruk atan Çelik: Özür dilerim

Kapatılan DTP’nin eski lideri Ahmet Türk'e yumruk atan İsmail Çelik, olayı "bir anlık öfkeyle yaptığını" belirtek “Çok pişmanım. Türk halkından özür diliyorum'' dedi. Çelik, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Haberler - NTV Haber 13.04.2010 - 13:26

Samsun Adliyesi önünde kapatılan DTP’nin eski Genel Başkanı Ahmet Türk'e yumruklu saldırıyı yapan İsmail Çelik'in emniyetteki sorgusu sürüyor.


Adliye binasının karşısındaki bir kahvehanede çalıştığını ifade eden İsmail Çelik, ifadesinde kalabalığı görünce merak üzerine adliye önüne geldiğini, Ahmet Türk'ün basın açıklaması yaptığını anlayınca dinlemeye başladığını, açıklaması bitip aracına yöneldiği sırada Ahmet Türk yanına gelince bir anda gözünün karardığını, bir anlık hırsına yenik düşerek saldırıyı gerçekleştirdiğini söyledi.

Çelik, Ahmet Türk'ün Samsun'a geleceği konusunda daha önceden bilgisinin olmadığını belirtti.

Olayın bu şekilde bir sonuç doğuracağını tahmin etmediğini, herhangi bir şey elde etmeyi amaçlamadığını vurgulayan Çelik, ifadesinde ''Yapmış olduğum bu eylemden dolayı çok pişmanım ve Türk halkından özür diliyorum'' dedi.

Bu arada, olayla ilgili İçişleri Bakanlığı tarafından görevlendirilen iki müfettiş Samsun'a gelerek çalışmalarına başladı.

Polis korumasına rağmen saldırganın Ahmet Türk'e nasıl yaklaşabildiği de araştırılıyor.

İddialardan biri, adliye önündeki gazetciler aracılığıyla saldırganın güvenlik kordonunu aştığıydı.

Adliyede o gün görev yapan tüm gazetecilerin fotoğrafları iki zanlıya gösterildi. Zanlılar gazetcilerden hiçbirini tanımadıklarını söyledi.

'KASTEN YARALAMA' SUÇUNDAN TUTUKLANDI
Bu arada, emniyetteki işlemlerinin ardından Samsun Adliyesi'ne sevk edilen İsmail Çelik ile Uğur K., savcılık sorgularının ardından tutuklanmaları istemiyle mahkemeye gönderildi.

İsmail Çelik, çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, diğer şüpheli Uğur K, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.     

Çelik'in, ''kasten yaralama'' suçundan tutuklandığı kaydedildi.  

İsmail Çelik, Muş'un Bulanık ilçesinde 15 Aralık 2009'da düzenlenen olaylı gösterinin ardından tutuklanan Turan ve Metin Bilen kardeşlerin Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmasının ardından Ahmet Türk'e yumruk atmıştı.

Sayfa Yükleniyor...