DSP Genel Başkanı Masum Türker, partisinin Karabük İl Başkanlığı'nı ziyaretinde yaptığı açıklamada, Rahşan Ecevit'in istifa etmesine üzüldüğünü söyledi.

Kendisinin, kurucu genel başkanları, rahmetli genel başkanları Bülent Ecevit'in hem eşi hem de fikir arkadaşı olduğunu belirten Türker, ''Kendisi, yönetim Bülent Ecevit'in çizgisinde olmadığı için istifa ettiğini söyledi. Ama dün belirlediğimiz yönetimdeki arkadaşların tamamı Rahşan Ecevit tarafından parti meclisine aday gösterilmiş kişilerdir. Bu konuda Rahşan Hanım'a farklı bilgiler taşıyanlar var. Bu kişiler Rahşan Hanım'a farklı bilgiler taşıyarak istifasını sağlayıp Ecevitler'in partiden ilişkilerini kesmeye çalışıyor.

DSP Bülent Ecevit'in partisidir, bundan dolayı süreç içinde Rahşan Hanım'ın geri döneceğine inanıyorum. Arkadaşlarımın yaptıkları çalışmalarla Ecevit çizgisinde ve onu yaşatmak için yolunda olduklarını herkes görecektir'' dedi.

MİLLETVEKİLLERİN İSTİFASI
Partilerinden istifa eden milletvekillerinin, kendisinden önceki yönetimle de itilaflı olduğunu anlatan Türker, ''DSP'nin genel kurulunda Rahşan Ecevit'in desteklediği adaya 20 oy çıktı. Parti delegeleri Rahşan Hanım'a ne kadar saygılı olduğunu gösterdiler ama ardından oy vermediler. Partililer değişim istiyordu, biz de değişim yapacağımızı söyledik. DSP, sol partidir ve Bülent Ecevit'in yolunda ilerleyecektir. Atatürk'ün yolundadır, demokrat, çağdaş, halkçı ve devrimcidir. Bizim devrimcilik anlayışımız değişim ve yenilenmeyle başlar. İstifalar sonunda partimde bölünme olacağını sanmıyorum'' şeklinde konuştu.