Tuğrul Türkeş: Başkanlık tartışması için çok erken

AK Parti milletvekili Tuğrul Türkeş, yeni anayasa ve başkanlık sistemi tartışmalarının çok erken olduğunu belirterek, “Başkanlıkla ilgili bilen bilmeyen konuşuyor” diye konuştu.

Haberler - Anadolu Ajansı 09.11.2015 - 13:16 | Son Güncelleme : 09.11.2015 - 13:19

Tuğrul Türkeş: Başkanlık tartışması için çok erken

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, kayıt yaptırmak için TBMM’ye geldi.

Seçimlere katılım oranının yüksek olduğunu ifade eden Türkeş, " Biz bir seçim hükümetiyiz. Demek ki başarılı iş yaptık denilebilir" ifadesini kullandı.

Türkeş, MHP'den ihracına ilişkin açtığı davayla ilgili soru üzerine “Öfkeyle kalkan zararla oturur. Hukuksuz yapılan işin düzeltilmesiyle ilgili hukuk yoluna gidilmiştir. Oradan atılmamam gerektiğini hukuk tespit eder inşallah" diye konuştu.

Gazetecilerin "Kabinede sizin de devam edeceğiniz söyleniyor" sözüne "Bilmiyoruz" karşılığını veren Türkeş, "Beklentiniz var mı?" sorusunu "İnşallah" diye yanıtladı.

Türkeş, yeni anayasa ve başkanlıkla ilgili soruya ise şöyle yanıt verdi: "Bunların hepsi çok erken. Medyada çok zamansız başlamış anayasa tartışması ve gereksiz. Ortalık bulandırmaya çalışılan, zemini olmayan, başkanlıkla ilgili bilen bilmeyen konuşuyor. Ben bunların Meclis çalışmaya başladıktan sonra ele alınması gerektiğine inanıyorum."

Sayfa Yükleniyor...