Koreli LG Electronics, Türkiye’nin ilk 3D televizyonunu getirdi. “LG ile özgürlüğün 3 boyutu” sloganıyla start verilen kampanya çerçevesinde, Infinia LX9500 Full LED Slim 3D LCD TV pazara sunuldu.

Firmanın açıklamasına göre bu model dünyanın tek 400 Hz hızına sahip Full LED Slim 3D TV’si olma özelliği taşıyor. Televizyon ayrıca 10,000,000:1 dinamik kontrast oranı veriyor.

Elbette cihazın en hayranlık uyandırıcı yanı, sadece 22.3 mm kalınlığında (ya da inceliğinde) olması. Ön panelin çerçeve eni ise 16mm.

LX9500’nin aktif tip 3D gözlükle birlikte satılacağı belirtiliyor. ‘Aktif tip’ten kasıt, gözlük camlarından önce birinin, sonra diğerinin bloke edilerek 3D görüş sağlanması. Çift IR vericisi tüketicilerin daha geniş görüş açısı ve daha uzun bir mesafeden 3D içerikleri izlemesine olanak tanıyor. Gözlükler USB üzerinden şarj edilebiliyor ve 40 saat kesintisiz izleme keyfi sunuyor.

Televizyon tabi ki 2D içerikleri de HD kalitesinde gösteriyor. Skype üzerinden video görüşme ve NetCast özelliği ile geniş bant bağlantısı üzerinden çevrimiçi video ve film izleme imkanı da var.

Infinia serisinin Şubat’ta yapılan CES 2010 tüketici elektroniği fuarında ‘En İyi Yenilikçilik Ödülü’ aldığını hatırlatalım. Kesin olmamakla birlikte çeşitli ebattaki LG Infinia 3D televizyon fiyatlarının 5 bin ile 10 bin TL arasında değişmesi bekleniyor.