AK Parti Sürekli Eğitim Merzezi'nde ilk ders Başbakan Davutoğlu'ndan

Başbakan Davutoğlu, "Türkiye Cumhuriyeti konjonktüre hapsedilemez, AK Parti de konjonktüre hapsedilemez. Köklü bir gelenekten geliyoruz, güzel bir geleceğe yürüyoruz." dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 10.04.2016 - 14:46

AK Parti Sürekli Eğitim Merzezi'nde ilk ders Başbakan Davutoğlu'ndan

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Haliç Kongre Merkezi'nde AK Parti Sürekli Eğitim Merkezi'nin (AKSEM) ilk dersini veriyor.

Başbakan Davutoğlu konuşmasında, "Türk siyasi tarihinde büyük çığırlar açan AK Parti hareketi, bugün yeni bir çığırın eşiğinde. AK Parti Sürekli Eğitim Merkezi, 'de hiçbir partinin düşünemediği, hayata geçiremediği yeni ve büyük bir hamle" dedi.

"TÜRKİYE CUMHURİYETİ KONJONKTÜRE HAPSEDİLEMEZ"

"Bizim hareketimiz her şeyden önce insanlığı kuşatan kadim bir geleneğin ürünüdür" ifadelerini kullanan Başbakan Davutoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: "AK Parti Türkiye Cumhuriyeti gibi belli konjonktürel şartlarda ortaya çıkmış bir siyasi yapı değildir. Türkiye Cumhuriyeti de konjonktüre hapsedilemez, AK Parti de konjonktüre hapsedilemez. Köklü bir gelenekten geliyoruz, güzel bir geleceğe yürüyoruz."

"AK PARTİ MİLLİ DEMOKRASİ HAREKETİDİR"

Başbakan Davutoğlu, AK Parti'nin Türkiye Cumhuriyeti tarihi itibarıyla milli demokrasi hareketi olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Millidir, yerlidir, bu toprakların ürünüdür ve Türkiye Cumhuriyeti'nin gerçek muhtevası itibarıyla istiklal savaşını ortaya koyan değerler neyse o değerlerin sözcüsüdür, takipçisidir."

"BİZ SİYASETİN ÖZNESİ OLMAYA GELDİK"

"Biz siyasetin nesnesi olmaya değil siyasetin öznesi olmaya geldik, siyasetin öncüsü olmaya geldik" diyen Başbakan Davutoğlu, "Biz tarihin nesnesi değil tarihin öncüsü olmaya geldik. Onun için mazlum milletlerin sesi bizim sesimizdir. Onun için bakınız birçok dost ülkede AK Parti adı başka partilere ilham oldu" dedi.

Sayfa Yükleniyor...