Avrupa Parlamentosu'nda düzenlenen 'Türkiye Televizyon yayıncıları AB'ye hazır mı?' oturumunda Türk televizyon kuruluşlarını değerlendiren Avrupalı ve Türk uzmanlar, Doğuş Yayın Grubu'na bağlı tvyo.com'dan örnek alınacak bir medya platformu olarak niteledi.

Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği (RATEM) ve Avrupa Parlamentosu'ndaki Türkiye dostları grubu tarafından düzenlenen oturumunda Türkiye'deki televizyon kuruluşlarının çalışmalarını yayıncılıkla sınırlamadıklarını ve her birinin bir medya devi olduğu hatırlatıldı.

İnternet ve dijital medya alanında önemli işlere imza atan Türk medya kuruluşları arasında yer alan Doğuş Yayın Grubu'na bağlı tvyo.com'a atıfta bulunuldu.

Kısa adı ACTE olan Avrupa Özel Televizyonlar Birliği'nin Genel Direktörü Ross Biggam, Doğuş Medya Grubu'nun geçtiğimiz aylarda hayata geçirdiği tvyo.com platformundan övgüyle bahsetti.

Tvyo.com'a bilgisayar, tablet, akıllı cep telefonu farketmeden, her türlü işletim sistemleriyle uyumlu bir şekilde her yerden ulaşılabildiğine vurgu yapıldı.

Tvyo.com'un Apple store'daki uygulaması birçok dünya devini geçerek en popülerler sıralamasında birinciliğe yükseldi.
Tvyo.com'un Apple store'daki uygulaması birçok dünya devini geçerek en popülerler sıralamasında birinciliğe yükseldi.

Televizon kanallarını her yerden canlı olarak izleme olanağı sağlayan tvyo.com'un kullanıcılara aynı zamanda isteğe bağlı içerik izleme imkanı tanıdığına da dikkat çekildi.

Tvyo.com kullanıcılarının kendi istedikleri içeriği zamana bağlı kalmadan ulaşabilmeleri Avrupa Parlamentosu'nun 'barco' ekranlarından uygulamalı olarak anlatıldı.

Ross Biggam, bulut bilişim ve sosyal medyalarla da interaktif yeteneğe sahip olduğuna dikkat çekilen tvyo.com'un Dünyanın en büyük medya kuruluşlarından Murdoch grubuna bağlı SKY ile CANAL +'ün uygulamalarının da ötesine geçen ve kullancılarına daha fazla hizmet veren bir platform olduğuna dikkat çekti.

Türkiye'deki medya kuruluşlarının dijital içerik konusunda AB ülkelerinin ilk sıralarında yer aldıklarını hatırlatan Avrupalı Parlamenter, tvyo.com sayesinde Türk pazarının Avrupa Birliği açısından ne kadar ileride olduğunun önemli bir göstergesi olduğuna da işaret etti.