SON DAKİKA HABERİ: Türkiye Ermeni Patrikliği'nden Barış Pınarı Harekatı açıklaması

SON DAKİKA HABERİ: Türkiye Ermeni Patrikliği'nden Fırat'ın doğusuna yönelik başlatılan Barış Pınarı Harekatı'yla ilgili yaptığı açıklamada "Barış Pınarı Harekatı'nın barışçıl amaçlarına ulaşması için beka dualarımızı yineliyoruz" denildi.

Haberler - ntv.com.tr - Anadolu Ajansı 11.10.2019 - 10:44 | Son Güncelleme : 11.10.2019 - 12:33

SON DAKİKA HABERİ: Türkiye Ermeni Patrikliği'nden Barış Pınarı Harekatı açıklaması

Son dakika haberi!

Ermenileri Patrik Kaymakamı Episkopos Sahak Maşalyan, Barış Pınarı Harekatı'yla ilgili açıklama yaptı.

Ortadoğu'da, yakın coğrafyalarında ve özellikle Suriye'de süregelen savaş ve kaos ortamının kendilerini de derinden üzüp endişelendirdiğini anlatan Maşalyan, "Maalesef barışın tesisi her zaman barışçıl yollarla olamamaktadır. Terörü sonlandırmak ve yurt sınırlarının güvenliğini sağlamak amacını güden harekatın amacına uygun bir şekilde sürmesi ve bir an önce huzur ve güvenliğin tesis edilmesi için dua ediyoruz. Tanrı, esirgeyen kudretiyle yurdumuzu ve insanlarımızı felaketlerden korusun." ifadelerini kullandı.

Her türlü baskıya, teröre, haksızlığa, işkence ve göçe maruz kalan Suriye halkının adil bir barışın en güzelini artık fazlasıyla hak ettiğini belirten Maşalyan, onların da adalete, barışa ve güzel günlere olan inancını yitirmeden daha parlak bir geleceğe umutla bakabilmeleri için dua ettiklerini dile getirdi.

Maşalyan, şunları kaydetti: "Kiliselerimizde yapılan ayinlerin hitamında Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bekası ve ordusu için her daim dua edilmektedir. Ordumuzun Suriye Barış Pınarı Harekatı'nın barışçıl amaçlarına ulaşması ve asker evlatlarımızın başarıyla görevlerini ifa ederek esenlikle yurda geri dönmesi için her ayinde tekrarladığımız beka dualarımızı yineliyoruz. Rab, lider ve komutanlarımızı hikmet, şefkat ve sağduyu ruhuyla esinlesin."

Maşalyan, Türkiye Ermeni Patrikliği seçiminin 11 Aralık'ta yapılacağını da ifade etti.

Sayfa Yükleniyor...