TÜRKİYE MÜZİK ÖDÜLLERİ

12 Nisan Cuma günü TV ile aynı anda tvyo’da sahiplerini bulacak

Haberler 01.04.2013 - 13:07

TÜRKİYE MÜZİK ÖDÜLLERİ

Müzik Ödülleri törenine sayılı günler kaldı. Aday olmanın bile büyük önem taşıdığı ödüllerde gala gecesinin tarihi ve sloganı açıklandı. Müzik sektörü, medya ve müzikseverlerin merakla beklediği ‘Türkiye Müzik Ödülleri’ 12 Nisan Cuma akşamı İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek görkemli ödül töreniyle sahiplerini bulacak ve sloganı da “Müziğin Keyfi”.  Doğuş Yayın Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Kral Grubu’nun Ülker Albeni ana sponsorluğunda düzenlediği, bir çok ünlü sanatçının katılımı ve sahne şovlarıyla destek vereceği tören, 20:30’da STAR TV’den canlı yayınlanacak. 

Bu yıl 19. yılına giren ‘Kral Müzik Ödülleri’, müzik sektörünün tüm paydaşlarının desteğiyle ‘Türkiye Müzik Ödülleri’ adını almıştı. Türkiye’nin en önemli müzik ödülleri gecesinin adayları geçen ay düzenlenen basın toplantısında duyurulmuştu. 2012 yılı müzik çalışmalarının değerlendirmeye alındığı aday belirleme sürecinde, MÜYAP ve Nielsen verileri, halkın oyları ve uzman jürinin değerlendirmesi ışığında Türkiye Müzik Ödülleri’nde yarışacak adaylar belirlendi.  Adaylar ve SMS numaraları turkiyemuzikodulleri.com, Kral TV, Kral POPTV, Kral FM’den duyuruluyor. 

TÜRKİYE MÜZİK ÖDÜLLERİ ADAYLARI
12 Nisan Cuma akşamı düzenlenecek Türkiye Müzik Ödülleri’nde yarışma kategorisine dahil 18 dalda ödül verilirken iki ayrı özel ödül de sahiplerini bulacak. İşte adaylar:

EN İYİ ALBÜM; Sıla, Mustafa Ceceli, Göksel, Ebru Gündeş ve Demet Akalın.   

EN İYİ ŞARKI; Göksel (Uzaktan), Emre Aydın (Soğuk Odalar), Rafet El Roman (Senden Sonra), Demet Akalın (Türkan), Mustafa Ceceli (Es).

EN İYİ KADIN SANATÇI; Sıla, Göksel, Hande Yener, Demet Akalın, Funda Arar.

EN İYİ ERKEK SANATÇI; Murat Boz, Mustafa Ceceli, Murat Dalkılıç, Emre Aydın, Volkan Konak

EN İYİ GRUP; Kolpa, Gripin, Seksendört, Manga, Mor ve Ötesi .            

EN İYİ KLİP;    Göksel (Yalnız Kuş), Aynur Aydın (Ayrılıklar Mevsimi), Demet Akalın (Türkan), Ziynet Sali (Herşey Güzel Olacak), Ceza (Türk Marşı).                           

EN İYİ PROJE; Orhan Gencebay ile Bir Ömür, Ozan Çolakoğlu (01), Erdem Kınay (Proje), Manga (E-Akustik), Badem (Badem ve Konukları).                                         

EN İYİ REMIX ŞARKI; Erdem Kınay (Geri Dönüş Olsa-Murat Boz), Mustafa Ceceli (Es), Ozan Çolakoğlu (Hayat Öpücüğü-Murat Boz-), Burak Yeter (Haberin Olsun –Bengü-), Hüseyin Karadayı (Ayrılsak Ölürüz Biz).                                       

EN İYİ ÇIKIŞ YAPAN SANATÇI; Mehmet Erdem, Gönseli Deniz, İrem Derici, Gülden Mutlu ve Ece Seçkin.            

EN İYİ ÖZGÜN DİZİ MÜZİĞİ; İşler Güçler (Star), Kuzey Güney (Kanal D), Muhteşe Yüzyıl (Star), Kayıp Şehir (Kanal D), Seksenler (TRT 1)            

EN İYİ FİLM MÜZİĞİ; Evim Sensin, Fetih 1453, Çanakkale 1915, Zenne, Çakallarla Dans.

EN İYİ DÜET; Emre Aydın&Gülden Mutlu (Soğuk Odalar), Burcu Güneş&Eflatun (Çıkmaz Sokaklar), Hande Yener&Seksendört (Rüya), Manga&Yıldız Tilbe (Hani Biz), Murat Dalkılıç&Z.Bastık (Lüzumsuz Savaş).                                  

EN İYİ ENSTRÜMENTAL ALBÜM ; 3 Dem (Geç), Bosphorus Lounge (Mercan Dede), Erkan Oğur (Dönmez Yol), Baki Duyarlar (Keman Jazz) ve Omar Faruk Tekbilek (The Meeting).          

EN İYİ SINGLE; Emre Aydın (Beni Biraz Böyle Hatırla), Soner Sarıkabadayı (İnsan Sevmez mi), Ozan Doğulu & Model (Dağılmak İstiyorum), Bora Duran (Sen de Gidersen), Fettah Can (Rüzgar Ektim).    

Ayrıca Türkiye Müzik Ödülleri gala gecesinde aşağıdaki kategorilerinde de ödüller verilecek:

* NIELSEN RADYOLARDA EN ÇOK ÇALAN ŞARKI   
* NIELSEN RADYOLARDA EN ÇOK ÇALAN ŞARKICI
* MÜYAP FİZİKİ SATIŞ ÖDÜLÜ                     
* MÜYAP DİGİTALDE EN ÇOK DİNLEME/İNDİRME
* ONUR ÖDÜLÜ
* ALBENİ ÖZEL ÖDÜLÜ

Sayfa Yükleniyor...