Bahçeli: Türkiye yoğun bakımda

MHP Lideri Bahçeli, ''Şehitler geldikçe hayat bize zindan oluyor. Hiç kimse başını kuma gömmesin. Türkiye yoğun bakımda, ateş çemberindedir'' dedi. Bahçeli'nin hedefinde ABD de vardı: ''ABD yönetiminin havalimanında Erdoğan'ı bir manga askerle karşılamaya layık bulması Türkiye'ye haksızlık ve saygısızlıktır.''

Haberler - ntv.com.tr 05.04.2016 - 10:40 | Son Güncelleme : 05.04.2016 - 12:05

Bahçeli: Türkiye yoğun bakımda

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.

Bahçeli'nin gündeminde son günlerde üst üste şehit haberlerinin geldiği Mardin'in Nusaybin ilçesi vardı. Bahçeli "Önce vatandaşların tahliyesini sağlayın ardından da Nusaybin'de taş üstünde taş baş üstünde baş koymayın'' dedi.

''Hükümet, terörizmin boyutunu göremedi'' diyen Bahçeli, ''Başka ülkeleri eleştirenlerin özeleştiri yaptıklarına henüz şahit olunmuş değildir'' ifadesini kullandı.

MHP Lideri, konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD ziyaretine de değindi.

Erdoğan'ın ABD ziyaretinde nükleer güvenlik konusunun ikinci plana düştüğünü belirten Devlet Bahçeli,  ''Erdoğan ABD'de Cumhuriyeti'ni temsil etmiştir. ABD yönetiminin havalimanında Erdoğan'ı bir manga askerle karşılamaya layık bulması Türkiye'ye haksızlık ve saygısızlıktır'' şeklinde konuştu.

Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şöyle:

''Hiç kimse başını kuma gömmesin. Türkiye yoğun bakımda, ateş çemberindedir. Hiç kimse gözünü kapatmasın şayet uyuyorsa doğrulsun zira Türkiye varlığıyla tüm kaynak ve değerleriyle hedeftedir. Uydurduğumuzu düşünen bulunuyorsa mübarek analarımızın gözlerinden dökülen yaşların cami avlularında toplanan kederli yüzlerin en kalıcı cevap olacağını söylemek isterim. Sürekli yutkunuyor yumruklarımızı sıkıyoruz. Şehitler geldikçe hayat bize zindan oluyor canımızdan can gidiyor. Hükümet, terörizmin boyutunu göremedi. Ortada ciddi bir güvenlik zafiyeti vardır ve kesindir. Başka ülkeleri eleştirenlerin özeleştiri yaptıklarına henüz şahit olunmuş değildir.

''HDP'LİLERİN DOKUNULMAZLIK ZIRHINI DELELİM''

PKK'nın Meclis'teki uzantılarının dokunulmazlılarını acilen kaldıralım. HDP'lilerin dokunulmazlıklarının zırhını delelim. Sayın Başbakan ayak sürüme. Engel çıkarmayınız adaletin önünü açınız. Buna var mısınız?

''NUSAYBİN'DE TAŞ ÜSTÜNDE TAŞ, BAŞ ÜSTÜNDE BAŞ KOYMAYIN''

Sayın Başbakan tavsiyem Nusaybin ve diğer operasyon yapılan il ve ilçelerde yaşayan vatandaşlarımıza çağrıda bulunun onlara 3 gün mühlet verin ve şehirleri tahliye etmelerini sağlayarak herkesi emniyetli yerlere alın. Arkasından da Nusaybin'de taş üstünde taş baş üstünde baş koymayın.

ABD'YE TEPKİ: TÜRKİYE'YE HAKSIZLIK VE SAYGISIZLIKTIR

Erdoğan'ın ziyaretinde nükleer güvenlik konusu ikinci plana düşmüştür. Erdoğan'ın ABD'ye intikali sırasında havaalanından itibaren başlayan olumsuzluklar ve nezaketsiz muameleler bizlerin gözünden kaçmamıştır. Bizim Cumhurbaşkanımıza bakışımız bellidir. Bugüne kadar aramızda geçen yoğun ve kıyasıya siyasi mücadeleler de unutulacak türden değildir. Ancak Erdoğan ABD'de Türkiye Cumhuriyeti'ni temsil etmiştir. ABD yönetiminin havalimanında Erdoğan'ı bir manga askerle karşılamaya layık bulması Türkiye'ye haksızlık ve saygısızlıktır. AKP'li Dışişleri Bakanı'nın bir avuç insandan oluşan karşılama kuyruğuna telaşla girip ön safa geçmesi ve durumu kurtarmaya çabalaması hiçbir gerçeği değiştiremeyecektir.

"KARABAĞ, KARS KADAR TÜRK'TÜR"

Ermenistan Azerbaycan'a topçu atışlarıyla saldırmıştır. Azerbaycan'ın karşı saldırıları durdurma kararını açıklamasına rağmen Ermenistan gerilim politikalarını sürdürmüştür. Azerbaycan mevzileri top atışına tutulmuştur. Ermenistan Türk topraklarının 5'te 1'ini işgal altında tutmaktadır. Bu işgal bitmediği sürece çatışmaların sürmesi güçlü ihtimaldir. Yukarı Karabağ barışçıl yollarla çözülmelidir. Karabağ, Kars kadar Türk'tür ve Türk'ün öz yurdudur.''

Sayfa Yükleniyor...