"Türkiye'de 55 yıl önce yaşanan acı Mısır'da tekrar ediliyor"

Başbakan Davutoğlu, Mısır'da Mursi hakkında verilen idam kararına ilişkin, "Türkiye'de 55 yıl önce yaşanan acı, şimdi Mısır'da tekrar ediliyor" dedi.

Anadolu Ajansı 16.05.2015 - 15:55 | Son Güncelleme : 16.05.2015 - 16:25

"Türkiye'de 55 yıl önce yaşanan acı Mısır'da tekrar ediliyor"

Seçim çalışmaları kapsamında Bursa'ya giden Başbakan Ahmet Davutoğlu, vatandaşlara hitap etti.

Kahire Ceza Mahkemesi'nin Muhammed Mursi hakkında verilen idam cezasını eleştriren Davutoğlu,Başbakan Davutoğlu, "Buradan demokrasiyi, özgürlüğü savunduğunu düşünen, iddia eden batı medyasına,
batı ülkelerine de sesleniyorum. Neredesiniz? Seçilmiş bir Cumhurbaşkanı idama mahkum edilirken neredesiniz? Türkiye'de Gezi Olayları olurken özgürlük dersi vermeye kalkanlar şimdi neredesiniz? Yoklar" dedi.

Davutoğlu sözlerine şöyle devam etti:

"Türkiye'de 55 yıl önce yaşanan bir zillet, bir acı şimdi Mısır'da tekrar ediliyor. Bakınız Türkiye'de şu anda bugün Doğan Medyası, kartel medyasının internet sayfası üzücü ve acı olduğu için doğrudan veriyorum, herkes ders alsın diye doğrudan söylüyorum. Hiç kaçınmadan. Manşeti ne biliyor musunuz? 'Yüzde 52 ile Cumhurbaşkanı olan Mursi idama mahkum oldu' Ne demek istiyorlar? Eğer kastettikleri, Türkiye'de yüzde 52 ile Cumhurbaşkanı olan Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ise bilsinler ki bu topraklarda bir daha seçilmiş Cumhurbaşkanı ya da Başbakan idam sehpasına gönderilemeyecek."

Batılı ülkelere seslenen Davutoğlu, "Demokrasiyi, özgürlüğü savunduğunu düşünen, iddia eden batı medyasına, batı ülkelerine de sesleniyorum. Neredesiniz? Seçilmiş bir Cumhurbaşkanı idama mahkum edilirken neredesiniz? Türkiye'de Gezi Olayları olurken özgürlük dersi vermeye kalkanlar şimdi neredesiniz? Yoklar" dedi.

"AK PARTİ KADROLARINA GERİ ADIM ATTIRAMAZLAR"

AK Parti iktidarının milletle devleti barıştırdığını ve Türkiye'de, milletle devleti barıştıran isimlerin cezalandırıldığını belirten Davutoğlu,şunları kaydetti:

"AK Parti iktidarı milletle devleti barıştırdı. Önce bunu rahmetli Adnan Menderes yaptı. Ezanla başlamak üzere milletle devleti barıştırdı. Onu cezalandırdılar. Kim milletle devleti barıştırmışsa, milletin adamlarını cezalandırdılar. Özal'ı, rahmetli Erbakan Hocamızı cezalandırdılar. Ama bu sefer, bütün bu birikim üzerinde milletle kenetlenmiş AK Parti kadrolarına bir santim bile geri adım attıramazlar."

Sayfa Yükleniyor...