Türkiye’deki kullanıcısı 1 milyonu geçti

Dünyanın en büyük profesyonel ağı olan LinkedIn, Türkiye’de bir milyonun üzerinde üyeye ulaştı.

10.02.2012 - 17:19

Türkiye’deki kullanıcısı 1 milyonu geçti

Dünya genelinde 150 milyonun üzerindeki üyesi ile dünyanın en büyük profesyonel ağı olan LinkedIn geçtiğimiz yaz Türkçe'ye de geçtikten sonra kullanıcı sayısını hızla arttırdı.

LinkedIn EMEA Bölgesi Genel Müdürü Ariel Eckstein, “Türkiye, coğrafi ve ekonomik açıdan LinkedIn için stratejik bir pazar teşkil ediyor. Artış gösteren yabancı yatırım ile birlikte Türkiye’nin Avrupa ve Doğu arasındaki köprü konumu, yeni iş fırsatları ile daha da fazla karşılaşacak olan Türk profesyonelleri için ümit vaat ediyor” diyor.

İK VE PAZARLAMA ÇÖZÜMLERİ DE SUNUYOR
LinkedIn üzerinden şirketler, geleneksel işe alım araçlarına oranla en iyi adayları daha hızlı ve daha düşük maliyetlerle bulabiliyor ve işe alabiliyor.

Şirketler Pazarlama Çözümleri aracılığıyla müşterilere ve müşteri adaylarına yönelik reklam kampanyaları yapmak üzere de LinkedIn Türkiye’yi kullanıyor.

LINKEDIN NEDİR?
2003 yılında kurulmuş olan LinkedIn, daha verimli ve başarılı kılmak üzere dünyanın dört bir yanındaki profesyonelleri birbirine bağlamaktadır. Fortune 500 şirketlerinin hepsinin yöneticileri dahil olmak üzere dünya genelinde 135 milyon kullanıcıya sahip olan LinkedIn, internet üzerinde dünyanın en büyük profesyonel ağıdır. Şirket, üye abonelikleri, pazarlama çözümleri ve insan kaynakları çözümlerinden gelen gelirlerle çeşitlendirilmiş bir iş modeline sahiptir. Şirket merkezi Silikon Vadisi’nde bulunan LinkedIn, ayrıca Kuzey Amerika, Avrupa, Asya ve Avustralya’da da ofislere sahiptir.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...