Türkiye'den Fransa'daki saldırıya kınama

Türkiye'den Fransa'da 3 kişinin hayatını kaybettiği saldırıya ilişkin bir açıklama geldi. Dışişleri Bakanlığı'nca yapılan açıklamada, "Fransa'nın Nice şehrindeki Notre-Dame de Nice kilisesi içinde bugün düzenlenen saldırıyı şiddetle kınıyoruz" denildi. Ayrıca AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'de saldırıyı kınadığını açıkladı.

Anadolu Ajansı 29.10.2020 - 17:16

Türkiye'den Fransa'daki saldırıya kınama

Son dakika haberi! 

Dışişleri Bakanlığı, Fransa’nın Nice şehrindeki "Notre-Dame de Nice" Kilisesi içinde düzenlenen saldırıyı şiddetle kınadığını bildirdi.

Bakanlık, Fransa’nın Nice şehrinde gerçekleştirilen saldırıya ilişkin açıklama yayımladı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Fransa’nın Nice şehrindeki Notre-Dame de Nice Kilisesi içinde bugün düzenlenen saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınlarına taziyelerimizi sunuyor, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Hiçbir sebep, bir insanın canına kıyılmasını mazur gösteremez, şiddeti meşrulaştıramaz. Kutsal bir ibadet mekanında böyle vahşi bir saldırıyı düzenleyenlerin dini, insani, ahlaki değerlerden nasibini almadığı açıktır. Terörün farklı türleriyle mücadele eden ve terör nedeniyle vatandaşlarını kaybeden bir ülke olarak Nice şehri sakinleri başta olmak üzere Fransız halkıyla terör ve şiddete karşı dayanışma içinde olduğumuzu vurguluyoruz."

Bıçaklı saldırıda 3 kişi hayatını kaybetmiş, çok sayıda kişi yaralanmıştı.

Kilisedeki saldırıyı kınadığını açıklayan AK Parti sözcüsü Ömer Çelik de "Teröre karşı Fransız halkıyla dayanışma içinde olduğumuzu ifade ediyoruz" dedi.

Cumhurbaşkalığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'da, "Böylesine bilinçsiz bir şiddetin İslam'la, Müslümanlarla hiçbir ilgisi yoktur" diyerek saldırıyı kınadı.

Sayfa Yükleniyor...