Başbakan Yıldırım: Türkiye'den Süleymaniye'ye ve Erbil'e bütün uçuşlar iptal

Başbakan Yıldırım, ''Türkiye'den Süleymaniye'ye ve Erbil'e yapılan bütün uçuşlar süresiz olarak iptal edilmiştir. Orada mağdur olan vatandaşlarımız varsa bunları almak için özel uçak gönderebileceğiz'' dedi.

Anadolu Ajansı 29.09.2017 - 17:14 | Son Güncelleme : 29.09.2017 - 17:38

Başbakan Yıldırım: Türkiye'den Süleymaniye'ye ve Erbil'e bütün uçuşlar iptal

Son dakika haberi! Başbakan Binali Yıldırım, Çanakkale'de Bayramiç Belediyesi'ni ziyaretinde gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Başbakan Yıldırım, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki (IKBY) referandumun, tüm dünyanın karşı çıkması ve Türkiye'nin uyarılarına rağmen gerçekleştirildiğini hatırlattı.

Sonrasında bazı önlemlerin alındığını ifade eden Yıldırım, şöyle konuştu:

"Bugün saat 18.00 itibarıyla Türkiye'den Süleymaniye'ye ve Erbil'e yapılan bütün uçuşlar iptal edilmiştir, süresiz olarak iptal edilmiştir. Irak merkezi hükümetinin Sivil Havacılık İdaresi'nin aldığı karara uygun olarak biz de Süleymaniye, Erbil'e sefer yapmayacağız. Türkiye olarak hem Türk Hava Yolları (THY) hem de özel şirketlerimiz seferleri durduruyor. Eğer orada mağdur olan vatandaşlarımız varsa bunları almak için özel uçak gönderebileceğiz. Böylece bu işlerde Türkiye'nin şakası olmadığını bir kez daha anlamalarını bekliyoruz. Önlemlerimiz bununla sınırlı değil. Peyderpey atacağımız adımları da kamuoyuyla paylaşacağız."

KUZEY IRAK İLE SON UÇUŞLAR (HAVALİMANINDAN SON DURUM)

Sayfa Yükleniyor...