Türkiye'nin batısı 6.2'yle sallandı

Ege Denizi'nde meydana gelen 6.2 büyüklüğündeki deprem, Ege ve Marmara'da geniş bir bölgede hissedildi. Vatandaşlar panik yaşadı.  Deprem sonrası büyüklüğü 3.1 ile 3.7 arasında değişen çok sayıda artçı sarsıntı kaydedildi.

08.01.2013 - 16:14

Türkiye'nin batısı 6.2'yle sallandı

Ege Denizi'nde saat 16.16'da bir deprem meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Başkanlığı (AFAD), merkez üssü Ege Denizi olan depremin büyüklüğünün 6.2 olduğunu açıkladı.

Avrupa-Akdeniz Sismografi Merkezi, depremin büyüklüğünü 5.8 olarak ölçtü.

Bozcaada'nın 47 kilometre açığında meydana gelen deprem, Ege Bölgesi başta olmak üzere geniş bir alanda hissedildi.

Çanakkale'nin yanı sıra Bursa, Tekirdağ, Kırklareli, Edirne, İstanbul ve İzmir'in de aralarında bulunduğu birçok il sallandı.

Depre, halk arasında paniğe neden oldu.

ÇANAKKALE VALİSİ: CAN VE MAL KAYBI YOK
Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, depremin ardından NTV’nin canlı yayında bilgiler verdi. Vatandaşlara "geçmiş olsun" diyen Vali Tuna, “Depremin süresi 30 saniyeyi geçti. 30 saniye ile 1 dakika sürdü. Şu ana kadar herhangi can ya da mal kaybı olmadı” diye konuştu.

GÖKHAN: KENTTE BİR SIKINTI GÖRÜLMÜYOR
Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da, şu an için kentte herhangi bir sıkıntı olmadığını dile getirdi. Gökhan, "Yıkılma ya da hasar yok. Arkadaşlarımız hasar tespiti için kenti geziyor. Sarsıntı biraz uzun sürdü ama şu anda vukuatsız atlattığımızı hissediyoruz. Vatandaşlarımız şu an sakin, işlerine geri döndüler” dedi.

MUTAY: EN BÜYÜK DEPREMLERDEN BİRİ
Bozcaada Belediye Başkanı Mustafa Mutay da, ''Ada için şimdiye kadar olan depremlerin en büyüklerinden birini yaşadık. Deprem sırasında biraz panik yaşadık, ancak şimdi hayat normale döndü'' dedi.

HOPARLÖRDEN 'SAKİN OLUN' ANONSU
Deprem nedeniyle internet ve telefon bağlantılarında bir süre sıkıntı yaşandı. Belediye hoparlöründen anons yapılarak halkın sakin olmasını istedi.

Deprem haberi üzerine Ankara'daki Afet Operasyon Merkzi'nde kriz masası kuruldu ve Kızılay alarm durumuna geçti. Ancak bölgeden can kaybı olmadığı yönünde haberler gelince, alarm durumu sona erdirildi.

ARTÇILAR
Depremin ardından büyüklükleri 3.1 ile 3.7 arasında değişen çok sayıda artçı sarsıntı kaydedildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...