Türkiye'nin ilk ‘gezi’ paylaşım sitesi

Turkcell, konum tabanlı sosyal paylaşım sitesi Gezenzi'yi tanıttı.

Haberler 29.05.2010 - 11:02

Türkiye'nin ilk ‘gezi’ paylaşım sitesi

Turkcell, Gezenzi adlı yeni ücretsiz sosyal paylaşım sitesini Turkcell Genel Merkezi’nde düzenlenen basın etkinliğiyle tanıttı.

’nin ilk konum tabanlı sosyal paylaşım sitesi olan Gezenzi ile kullanıcılar her an her yerden resim, yazı, video, müzik gibi içerikleri paylaşıp, gittikleri yerlerde her türlü izi bırakabiliyor. Gezenzi üyelerinin evde, ofiste, otobüste, sokakta, tatilde, nerede olurlarsa olsun tek bir mesaj kolaylığıyla bırakabildiği bu izler, harita üzerinde gerçek zamanlı olarak gösteriliyor.

Sadece Turkcell’liler değil herkesin üye olabileceği Gezenzi ile kullanıcılar hissettiklerini, çevresinde gördüklerini, gittiği yerleri, yemek yediği mekânları, yol ve hava durumunu, beğendiklerini, beğenmediklerini ‘iz’ olarak harita üzerine bırakabiliyor.

Örneğin tatilde rastlanılan sahil manzarası, sinemada izlenilen filmle ilgili yorum, yenilen güzel bir yemekle ilgili izlenimleri lokasyon bilgisiyle birlikte anında paylaşmak mümkün. İz bırakmakla yetinmek istemeyenler, Gezenzi’deki diğer izleri takip edebiliyor, yorum yapabiliyor, beğendiği izleri paylaşabiliyor, diğer kullanıcıların deneyimlerinden faydalanabiliyor.

http://www.gezenzi.com adresinde ana sayfanın sağında bulunan “Davetiye İste” bölümü tıklandıktan sonra siteye kayıt yaptırılabiliyor. Dileyen kullanıcılar Gezenzi’ye Facebook hesabıyla da giriş yapabiliyor. Gezenzi’ye üye olmak ücretsiz.

Gezenzi üyeleri, ister internet sitesinden isterse de cep telefonlarından iz bırakabiliyor. İnternet sitesini tercih edenler Harita modu üzerinden lokasyon bilgisi ya da Liste modunda lokasyon bilgisi olmadan izlerini paylaşabiliyor.

CEPTEN DE PAYLAŞILACAK
Her an her yerden cepten iz bırakmak isteyenler ise 6060 kısa numarasına SMS ya da MMS ile mesaj gönderebiliyor. Gönderilen mesaj otomatik olarak lokasyon bilgisi ile birlikte gösteriliyor. Gönderilen tüm SMS ve MMS’ler iki ay boyuncu ücretsiz olacak.

İsteyen kullanıcılar tek bir tıkla Gezenzi’ye bıraktıkları izlerin Facebook, Twitter ve FriendFeed’teki hesaplarında da listelenmesini sağlayabiliyor.

Kısa bir süre sonra kullanıma girecek 60’tan fazla cep telefonu modeline özel geliştirilen Gezenzi mobil uygulamasını kullanarak da iz bırakmak ve Gezenzi’ye cepten ulaşmak mümkün olacak

Sayfa Yükleniyor...