Anayasa Referandumu’nun sonuçları seçim yasakları biter bitmez kesintisiz yayınla NTV'de olacak.

Doğru bilgi ve hızlı haberciliği ile seçmenin güvenini bu seçimde de koruyan NTV, illere göre seçimin sonucunu; ekonomik, politik ve sosyolojik yönleriyle uzman değerlendirmelerini seçim akşamı ekrana getirecek. Sonuçlar NTV’nin yanı sıra NTV Radyo ve daha fazlasını isteyenler için ntvmsnbc.com’da yer alacak.

Seçimin sonuçları ne olacak? NTV’nin yurdun dört bir yanına dağılan ekipleri tarafından aktarılan bilgilerin yanı sıra ajanslardan alınan veriler, en hızlı, sade ve anlaşılır sonuçlar anında ekrana yansıtılacak. Ankara’dan, İstanbul, İzmir ve Diyarbakır’daki merkezler ile canlı bağlantılar yapılacak, parti merkezleri ve il başkanlıklarındaki gelişmeler aktarılacak.

NTV’nin Seçim Stüdyosu'nda ilk olarak Mirgün Cabas dokunmatik ekranın başında rakamları detayları ve referandumun satır aralarını tercüme edecek, Oğuz Haksever ise konuklarıyla sonuçları değerlendirecek. Yayını gece 23:00’den itibaren ise Can Dündar devralacak ve referendum sonucunu konuklarıyla tartışacak.

Canlı seçim yayınına medya, ekonomi, siyaset uzmanlarından oluşan konuklar, siyasi parti yöneticileri, siyasetin duayenleri konuk olarak katılacak. Referandumu yorumlayacak uzman isimler arasında Tarhan Erdem, Ruşen Çakır, Nuray Mert, Mustafa Karaalioğlu, Sabih Kanadoğlu, Mete Göktürk, Osman Can, Prof. Dr. Burhan Kuzu, Ayhan Aktar, Tufan Türenç, Prof. Dr. Ahmet İnsel, Hüseyin Gülerce, Altan Tan Binnaz Toprak, Vedat Bilgin ve Nurşen Mazıcı da yer alacak.

REFERANDUM 2010 12 Eylül Pazar günü saat 17:00'de NTV'de başlıyor.