Türkiye'nin kararı ntvmsnbc oldu

Sandıkların açılmasıyla birlikte 1,5 milyon kişi ntvmsnbc'den referandum sonuçlarını takip etti.

27.09.2010 - 08:57

Türkiye, 12 Eylül'de anayasa değişikliği için sandık başına giderken referandum sonuçlarını ilk yayınlayan internet sitesi ntvmsnbc oldu.


ntvmsnbc, referandum sonuçlarını interaktif Türkiye haritası yardımıyla, ayrıntılı ve hızlı olarak kullanıcılarına saniye saniye aktardı.

2007 ve 2009  seçimlerinde olduğu gibi ziyaretçi akınına uğrayan referandum ntvmsnbc portalı, sonuçların açıklanmasıyla birlikte 48  saatte 1 milyon beşyüz bini bulan okuyucu sayısına ulaştı.

Referandum sonuçları sayılırken sitede aynı anda 2007 genel ve 2009 yerel seçimleriyle karşılaştırmalar yapıldı. Portalda Türkiye, bölge, il ve gümrüklere göre evet hayır oyları oranlandı.

ntvmsnbc kullanıcıları referandum sonuçlarının yankılarını, röportajlar ve tam metinleriyle de takip etti. Açıklamaları kısa süre sonra videolardan izledi.

Seçmenler seçimle ilgili fikirlerini anında ntvmsnbc'ye yazdı ve başka okurların görüşlerini ekrandan okudu. Okurlar aklına takılan soruları ya da düşüncelerini seçim sonuçlarının alınmaya başladığı dakikalardan itibaren uzmanlarla paylaştı, birebir yanıt aldı.

Yüksek performanslı ntvmsnbc referandum portalının teknolojik altyapısı Nexum Boğaziçi ve arayüz tasarımları Nexum Creative tarafından gerçekleştirildi.

Referandum 2010

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...