Türkiye'nin yeni ses stüdyosu

İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Stüdyosu açıldı. Türkiye’nin “Dijital uyumlu SSL Mikser” kullanılan ilk ve tek ses stüdyosu olma özelliğine sahip bu stüdyoda, sektörle iç içe eğitim verilecek ve öğrenciler ünlü sanatçıların kayıtlarıyla çalışarak müzik eğitimi alabilecek. Açılış ile birlikte Bilgi müzik eğitmenlerinin, öğrencilerinin ve kayıt için stüdyoyu kullananların müziklerinin stream edileceği ortak bir platform olan BİLGİ Music Label da start aldı.

Haberler 16.05.2013 - 02:13

Türkiye'nin yeni ses stüdyosu

14 Mayıs Çarşamba günü, İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü’nde gerçekleşen açılışın ev sahipliğini Müzik Bölümü Başkanı Tolga Tüzün üstlenirken, bölümde ders veren Harun Tekin, Selen Gülün de performanslarıyla açılışa renk kattı.

7-24 öğrencilerin kullanımına açık olacak olan ses stüdyonun eğitim yılında öğrencilere açık olacağını belirten Bilgi Müzik Bölümü Başkanı Doç. Dr. Tolga Tüzün, “Ses stüdyomuz eğitim dönemleri bitiminde profesyonellere açılacak. Yaz sezonunda 3 ay, kışın ise bir ay profesyonelleri ağırlayacak stüdyodagerçekleşecek projelere, BİLGİ öğrencilerin de dahil edilmesi hedefleniyor. Amacımız geleceğin başarılı müzik insanlarını erken yaşta profesyonel çalışma hayatıyla tanıştırmak ve ilerisi için özgeçmişlerinde bir farklılık yaratmak. 400 bin euro’luk yatırım ile kullanıma sunduğumuz bu stüdyoda, başta İstanbul olmak üzere çapındaki şehirlere, yakın coğrafyamıza ve Avrupa ülkelerinden sayısız profesyoneli kucaklamayı istiyoruz” dedi.

Müzik Stüdyosu, 50 metrekare büyüklüğündeki 6 metre yükseklikte tavana sahip geniş ana kayıt odası beraberinde, bir adet vokal kabini ve bir adet davul/enstrüman kabini olmak üzere 3 adet performans odası; hatasız bir duyum olanağı sunan Dynaudio Acoustics AIR Series 5.1 Surround monitör sistemi, SSL AWS 900+ kontrol masası, güncel analog ve dijital ses işleme yazılım ve donanımları, geniş mikrofon seçenekleri ile dünya standartlarında prodüksiyonların gerçekleştirilebileceği mükemmel akustik tasarıma sahip ses kayıt/miks/mastering stüdyosu. Stüdyo A, sadece profesyonel stereo ya da surround müzik produksiyonları için değil aynı zamanda 5.1 film ses yerleştirmelerinize de olanak tanıyor.

Öğrenci projeleri kapsamında hizmet vermenin yanı sıra üniversite bünyesinde yürütülen profesyonel projelerin hayata geçirilmesinde önemli bir rol oynayacak.

Sayfa Yükleniyor...