Türkmen aileyi soba zehirledi: 2 ölü

İstanbul Ümraniye'de sobadan sızan gazdan zehirlenen Türkmenistan uyruklu 2 kişi hayatını kaybetti. Evde bulunan bebek ise yoğun bakıma kaldırıldı.

Haberler - Anadolu Ajansı 20.12.2011 - 16:49

Ümraniye ilçesi Dumlupınar Mahallesi’nde bulunan 3 katlı bir apartmanın giriş katında oturan Türkmenistan uyruklu 32 yaşındaki Anzar Kazakov'un çalıştığı fırına gitmemesi ve telefonlara cevap vermemesi üzerine, daire sahibi Ziya Karslı arandı.

Karslı ve komşularının çaldığı kapının açılmaması üzerine, kapı kırılarak içeri girilen evde Kazakov, eşi Ümide Kazakova'nın kardeşi Sayyida Jumashova (18) ile 8 aylık olduğu öğrenilen Muhammed Ali Kazakov baygın halde bulundu.

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Anvar Kazakov ve Jumashova kurtarılamazken, Muhammed Ali Kazakov, yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı.

Evde ısınmak amacıyla kullanılan sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlendikleri sanılan Kazakov ile baldızının cesedi acıyla Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Bu arada, Anvar Kazakov'un eşi ve 8 aylık bebeğin annesi Ümide Kazakova'nın gece çalıştığı için olay sırasında evde olmadığı öğrenildi.

Sayfa Yükleniyor...