Tuzla sahilinden dram çıktı

İstanbul’da Tuzla sahilinde birbirlerine sarılmış bir baba ile kızının cesedi bulundu. Elleri bağlı baba ve kızın ayaklarında kaldırım taşı da bağlanmıştı.

28.09.2010 - 09:21

Alınan bilgiye göre; balıkçılar Postane Mahallesi Levent Belde Sitesi sahilinde denizde birbirlerine sarılı iki kişinin cesedini gördüler. İhbar üzerine olay yerine gelen ekipler iki cesedi karaya çıkardı.

Polise, kızı ve boşandığı eşinin kayıp olduğu yönünde dün müracaatta bulunan Pınar Yakar, ekipler tarafından olay yerine çağrıldı.

Pınar Yakar, ellerinden birbirine iple, ayaklarında da kaldırım taşı bağlı halde bulunan cesetlerin eski eşi Şerif Kızılkan (30) ile 5 yaşındaki kızı Rojin Kızılkan'a ait olduğunu teşhis etti.

Teşhis sırasında fenalaşan Yakar, sağlık ekiplerinin müdahalesi sonrası Tuzla Polis Merkezine götürüldü.

Baba ile kızının cesetleri Adli Tıp Kurumu Morguna kaldırıldı.

CENAZELERİ TOPRAĞA VERİLDİ
Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsinin ardından yakınları tarafından buradan alınan Şerif Kızılkan ile kızı Rojin Kızılkan'ın cenazeleri, Tuzla Aydınlı'daki Hakev Vakfı Tuzla Cem Kültürevi'ne getirildi.

Şerif ve Rojin Kızılkan, daha sonra Cemevinde kılınan cenaze namazının ardından Aydınlı Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Cenazeye, tersane işçisi Şerif Kızılkan ve ayrı yaşadığı eşi Pınar Akar'ın ailesi ve yakınları katıldı.

Rojin Kızılkan'ın dedesi Süleyman Akar, cenaze töreni sırasında basın mensuplarının soruları üzerine, torununun dün öğle saatlerinde babası tarafından alındığını, akşam saatlerinde geri getirilmemesi üzerine telefonla aradıklarını ve ulaşamadıklarını, bu durumu polise bildirdiklerini anlattı.

'OLACAKLARA KATLANIRSIN'
Pınar Akar'ın yakınlarından Ayfer Danışman da Şerif Kızılkan ile Pınar Akar'ın yaklaşık 6,5 yıldır evli olduklarını, 3 yılı aşkın bir süredir de boşanmaya çalıştıklarını belirterek, şunları anlattı:

''Şerif Kızılkan ayrı yaşadığı eşini tehdit ediyordu. 'Kızımı da seni de öldüreceğim' diyordu. Gündüz, velayeti annesinde olan kızı Rojin'i alıp gitmiş. Bir kez telefonla eşini aramış. 'Biz çay içiyoruz, çekirdek yiyoruz' demiş. Daha sonra Pınar Akar onları aramış ve nerede olduklarını sormuş. Şerif Kızılkan, eşine 'Ben mi ailen mi?' diye sormuş. Pınar Akar da 'Biz bu olayı kapattık. Boşanma davamız zaten sürüyor. Sen dışarıdan iyi bir aile babası olabilirsin, ama bitti' diyor. Şerif de bunun üzerene 'Olacaklara katlanırsın' diyor. Rojin'i geri getirmemesi üzerine telefonla aradıklarında da telefonunun kapalı olduğu anlaşılıyor.''

ANAOKULUNA BAŞLAYACAKTI
Bingöl'de evlendikten sonra İstanbul'a taşınan Şerif ve Pınar Kızılkan'ın, 2 yıl önce şiddetli geçimsizlik gerekçesiyle boşandıkları, kızları Rojin'in velayetinin de anne Pınar Yakar'a verildiği öğrenildi.

Rojin'in dün görüş günü olmamasına rağmen babası Şerif Kızılkan tarafından üç saatliğine alındığı bildirildi.

Kızının anaokuluna gideceğini bilmesine rağmen babası tarafından geri getirilmemesi üzerine anne Pınar Yakar'ın polise başvurduğu belirtildi.

Baba kızı arayan polis ekiplerinin Şerif Kızılkan'ın Tuzla'daki evine gittiği, ancak kimseyi bulamadığı, cep telefonunun da kapalı olduğu kaydedildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...