Tuzla'da lüks otomobil yanıcı madde dökülerek kundaklandı

İstanbul Tuzla'da, park halinde olan lüks otomobil, üzerine yanıcı madde dökülerek kundaklandı. Otomobil bir anda alevlere teslim olurken kundakçı, kendisini bekleyen otomobile binip olay yerinden kaçtı. Otomobilin sahibi yaklaşık 280 bin TL zararı olduğunu belirtti.

İHA 04.04.2020 - 09:34 | Son Güncelleme : 04.04.2020 - 09:39

Tuzla'da lüks otomobil yanıcı madde dökülerek kundaklandı

Olay, Tuzla’da Rauf Orbay Caddesi üzerinde 14 Mart günü gece saatlerinde meydana geldi. Yolda park edilen ve içerisinde 4 kişi olan araçtan inen kişi, peyzaj firmasının bahçesinin demirlerinden elinde benzin bidonuyla atlayarak içeri girdi.

Şahıs, bahçede park halinde olan lüks otomobilin üzerine yanıcı madde dökerek ateşe verdi. Otomobil bir anda alevlere teslim olurken, kendisini bekleyen araca binerek olay yerinden uzaklaştı. İhbar üzerine olay yerine itfaiye ekipler sevk edildi. İtfaiye yangına müdahale ederek söndürdü. Kundaklanan lüks otomobil kullanılamaz hale geldi. 4 kişinin polis tarafından yakalandığı, daha sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı öğrenildi.

Kundaklanan otomobilin sahibi Muammer Ercan, “14 Mart akşamı gece sat 12, 1 civarlarında, iş yerime park ettiğim aracımı gece birileri gelip kundaklıyor. Bu insanlar kamera kayıtlarından tespit edilip yakalanıyor. Polis savcılığa teslim etti, fakat savcı bunları serbest bıraktı.

Bu insanların tekrar malımıza canımıza zarar vermeyeceğinin garantisi mi var ? benim aşağı yukarı zararım 280 bin civarında. Arabanın 3 ya da 4 kişi. Bir kişi elinde benzin bidonuyla geliyor arabanın üzerine döküp kibriti çakıyor. Benim kimseyle husumetim yok” diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...