NTV

Tüzmen-Ayaydın kavgasında ikinci raunt

NTV Haber

Türkiye

2 ay önce kavga eden eski bakan Kürşad Tüzmen ve CHP milletvekili Aydın Ayaydın bu kez bir düğünde karşı karşıya geldi. Kavgaya Ayaydın'ın oğlu Gökhan Ayaydın da karıştı. Tüzmen, 3 kişinin kendisine kafa attığını ve yere düşünce de yumrukladıklarını iddia etti.

Esenboğa Havaalanı'nda bir ay önce yaşanan kavgayı anlatırken Aydın Ayaydın "Hem sözlü hem fiziki olarak bana saldırdı, karşılıklı yumruklaşmalar oldu" derken, Kürşad Tüzmen "Kendi ayağı kaymış düşmüş heralde, kaşını patlaşmış diyorlar, bilemiyorum" diye kendini savunmuştu. Bu kavganın ardından eski bakan ve CHP İstanbul milletvekili yine karakolluk oldu.

Olayın adresi bu kez Ankara'da bir düğündü. Kavgaya Ayaydın'ın oğlu Gökhan Ayaydın da karıştı. Aydın ayaydın, pistte dans eden oğlunu, Tüzmen'in sözleriyle tahrik ettiğini, bunun üzerine de olayın yaşandığnı söyledi.

Kürşad Tüzmen ise yaşanan kavgayı NTV'ye anlattı. Tüzmen'e göre, düğünün sonunda pistte vedalaşırken, arkasından gelen üç kişi önce kendisine kafa attı, yere düşünce de yumrukladılar, ancak kendisini döven kişiler kaçtı. Eski bakan, olayın ardından karakola gittiğini ve rapor tutturduğunu da dile getirdi.

KAVGANIN SEBEBİ NE?
İki siyasetçi arasında adeta kan davasına dönüşen kavganın sebebi Aydın Ayaydın'a göre, kendisinin Kürşad Tüzmen'in yolsuzluk iddialarıyla ilgili yazdığı kitap.

Tüzmen ise devlet bakanlığı döneminde dış ticaretten gümrükten sorumluyken hakkındaki yolsuzluk iddialarını anlatan kitap için "Herkes alsın o kitabı, toplatılmadı da kitap, piyasada. Zaten okuduğunuz zaman o insan hakkında siz kendiniz karar vereceksiniz" demişti.