Tüzmen ve Ayaydın kavgayı NTV'ye anlattı

Esenboğa Havalimanı'nda karşılaşan eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen ile CHP Milletvekili Aydın Ayaydın, VIP otobüsünde kavga etti. İki siyasetçi, olayın ardından NTV kameralarına yaşananları anlattı.

11.05.2012 - 17:47

Tüzmen ve Ayaydın kavgayı NTV'ye anlattı

Eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, dün öğle saatlerinde İstanbul'a hareket etmek üzere geldiği Esenboğa Havalimanı'nda uçağı beklemeye başladı. Tüzmen, VIP salonunda CHP İstanbul Milletvekili Aydın Ayaydın ile karşılaştı.


Tüzmen, Dış Ticaret Müsteşarlığı'ndaki usulsüzlük iddialarını içeren “El Tüzmen” adlı kitap yazan Ayaydın'la tartışmaya başladı. Araya girenler tartışmanın kavgaya dönüşmesi engelledi.

Ancak Tüzmen ve Ayaydın, VIP otobüsünde tekrar tartışmaya başladı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine iki siyasetçi yumruklaştı.

NTV'ye konuşan Kürşad Tüzmen ve Aydın Ayaydın, olayı doğruladı.

AYAYDIN: GÖZÜME YUMRUK GELMEDİ
Tüzmen'in kendisine saldırdığını söyleyen CHP Milletvekili Aydın Ayaydın, "Küfürler etmeye başladı. Üzerime çullandı, iki elimle ittim. Hem sözlü hem de fiziki olarak bana saldırdı. Yumruklaşmalar oldu" dedi.

Gözüne yumruk gelmediğini söyleyen Ayaydın, "Ambulans gelmedi, doktora da gitmedim. Böyle bir şey söz konusu değil” dedi.

Olayın yazdığı kitap nedeniyle gerçekleştiğini ifade eden Ayaydın, şöyle konuştu: "Dış Ticaretten, gümrükten sorumluyken hakkındaki yolsuzluk iddialarını belgeleriyle birlikte hem Sabah gazetesinde hem de Vatan gazetesinde yazmıştım. Sonra da bunları kitap haline getirdim."

TÜZMEN: HÜRMETLERİMİ SUNDUM
Kürşad Tüzmen olay anıyla ilgili olarak "Başta kendisine olmak üzere validesi ve ailesine hürmetlerimi sundum. Daha sonra ayrıldım, İstanbul uçağına bindim" diye konuştu.

'AYAĞI KAYIP DÜŞMÜŞ'
Ayaydın'ın düşmüş olabileceğini söyleyen Tüzmen, “Kendisinin ayağı kayıp düşmüş herhalde. Kaşını patlatmış diyorlar, bilemiyorum. Olabilir, geçmiş olsun diliyorum" dedi.

Kavgaya neden olan kitabın halen piyasada olduğunu hatırlatan Tüzmen, "Herkes o kitabı alsın. Zaten okuduğunuz zaman o insan hakkında siz kendiniz karar vereceksiniz" dedi.

'DİMDİK AYAKTAYIM'
Peki Ayaydın ve Tüzmen yeniden karşılaşırlarsa ne olacak?

Kavgaların siyasetçiye yakışmadığını ifade eden Ayaydın, "Dimdik ayakta olan Aydın Ayaydın var. Ne korkar ne çekinir… Siyasetçiye yakışan bu tür kavgalar değildir" dedi.

'TÜRK TOPLUMUNA KAZANDIRACAĞIM'
Aynı tepkiyi göstermeye devam edeceğini vurgulayan Tüzmen ise şöyle konuştu:
"Karşıma çıkarsa kendisini Türk toplumuna kazandırmak için yine aynı şekilde çok değerli hareketler yapacağım."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...